شناسه خبر: ۲۸۸
لینک کوتاه کپی شد

ریزش ادامه دار قیمت خودرو!

قیمت شاهین سایپا این هفته همچنان نزولی بود و به میزان زیادی از مرز 400 میلیون تومان دور شد. همچنین قیمت تارا اتومات نیز کاهش قابل ملاحظه ای داشت.

ریزش ادامه دار قیمت خودرو!

به گزارش اکونگار به نقل از منیبان؛ قیمت خودرو شاهین از ابتدای عرضه تا کنون اغلب روند کاهشی داشته است. قیمت خودرو شاهین باتوجه به قیمت گذاری بهتر از سوی نهاد قیمت گذار، نسبت به دیگر خودروها روند نوسانی کمتری را طی کرده است. قیمت خودرو شاهین در اغلب مواقع نزدیک به قیمت کارخانه بوده است که از همان قیمت گذاری منطقی ناشی می شود. با این حال قیمت خودرو شاهین نیز مانند دیگر خودروها تابع تغییرات قیمت بازار است. نزدیکی قیمت خودرو شاهین در بازار و کارخانه یکی از عوامل دور شدن سفته بازان از این خودرو به حساب می آید.

کاهش قیمت شاهین سایپا در این هفته

به گزارش خودروتک، کاهش قیمت خودرو که در هفته گذشته ریزشی آغاز شد این هفته نیز ادامه پیدا کرد. هر چند شیب آن در مقایسه با هفته گذشته کمتر بود. با این حال نشان داد که بازار خودرو فعلا پتانسیل کاهشی بیشتری دارد تا افزایشی.

دو خودرو شاخص سایپا و ایران خودرو یعنی شاهین و تارا نیز از قاعده کاهش قیمت خودرو در بازار تبعیت کردند. قیمت خودرو شاهین که ابتدای این هفته 392 میلیون تومان بود امروز در آخرین روز کاری هفته به 384 میلیون تومان رسید. به این ترتیب قیمت این خودرو 8 میلیون تومان دیگر کاهش یافت و به میزان قابل توجهی از مرز روانی 400 میلیون تومان دور شده است.

همچنین قیمت تارا اتومات هم نسبت به اواسط اردیبهشت کاهش قابل ملاحظه ای داشته است. این خودرو که در آن زمان به 600 میلیون تومان نیز رسیده بود اکنون در محدوده 577 میلیون تومان قیمت داده می شود. 15 میلیون از این کاهش قیمت تارا اتومات در این هفته اتفاق افتاد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر