بیش از ۲ هزار شکایت از خودروسازان بررسی شد

سخنگوی شورای رقابت گفت: طی ۱۰ روز گذشته بیش از ۲۰۰۰ شکایت از خودروسازان داخلی را بررسی کرده و به نتیجه رساندیم.

به گزارش اکونگار به نقل از بازار، سپهر دادجویی توکلی، سخنگوی شورای رقابت در برنامه تلویزیونی گفت: تنها ۵ درصد از توان شورای رقابت به حوزه خودرو اختصاص پیدا کرده و با پرونده های بزرگی همچون فولاد، یوتیلیتی ها، تاکسی های اینترنتی و غیره روبه رو هستیم.

سخنگوی شورای رقابت گفت: بعد از ورود مجدد شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری خودروها، در گام نخست کارگروهی بر مبنای یک خرد جمعی تشکیل شد که منجر به مصوبه ۵۴۳ شد.

وی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل (مصوب ۱۱ بهمن ۱۴۰۱)، مبنای تنظیم قیمت خودرو بر اساس ضوابط قیمت گذاری، مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمت هاست که توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان محاسبه و به وزارت صمت اعلام می شود.

دادجویی توکلی تاکید کرد: البته این به معنای کنار گذاشته شدن کامل شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو نیست و صرفاً وظیفه ابلاغ مصوبه قیمت ها و قیمت گذاری ها بر دوش وزارت صمت افتاده و از این پس نظارت شورا درباره محاسبه و ابلاغ محاسبه، پسینی خواهد بود و چنانچه در نحوه اجرا، شاهد ایراد باشد، ورود خواهد کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به فصل نهم قانون اصل ۴۴ اساسی، شورای رقابت دارای ظرفیت عالی برای پیگیری و مطالبات مردم است. این شورا متشکل از نمایندگان، متخصصین وزارت صمت، وزارت اقتصاد و قاضی های برجسته کشور است که با اکثریت آرا یک طرح تبدیل به مصوبه می شود.

سخنگوی شورای رقابت در پایان با بیان اینکه همچنان نظارت گر و پاسخگوی شکایات و مطالبات مردم هستیم، گفت: طی ۱۰ روز گذشته بیش از ۲۰۰۰ شکایت از خودروسازان داخلی را بررسی کرده و به نتیجه رساندیم.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان