نامه اعتراضی کارگران بهمن در پی حکم جریمه این خودروسازی

کارگران بهمن در پی حکم جریمه برای این خودروسازی با تنظیم نامه‌‌‌ای نگرانی خود را نسبت به برخورد با این شرکت که برامنیت نیروی کار را تاثیرگذار است، ابراز کردند.

به گزارش اکونگار به نقل از بهمن‌‌‌نیوز؛ در این نامه آمده است: «انتشار خبر جریمه ۵هزار میلیارد تومانی بهمن موتور موجی از نگرانی در میان کارگران گروه بهمن به وجود آورده است؛ اکنون کارگران این مجموعه خطر ظهور و بروز رویه‌‌‌های ضدتولید را احساس می‌‌‌کنند.

ما کارگران گروه بهمن، در اینجا و در پیشگاه مقام معظم رهبری، سران قوا و مردم شریف ایران عارض می‌‌‌شویم ما در طول سالیان اخیر تمام همت خود را صرف پیشبرد داخلی‌‌‌سازی و کاهش وابستگی کشور به بیگانگان کرده‌‌‌ایم و با راه‌‌‌اندازی خطوط تولید هر ماه به یاران ما در خانواده کارگری بهمن موتور افزوده شده به طوری که از ۱۷۰۰ نفر در سال ۱۳۹۶ تعداد خانواده کارگری بهمن به ۷۴۰۰ نفر رسیده که در نهایت موفق شدیم با کاهش هزینه‌‌‌های تولید، قیمت محصولات خود را با قیمتی کمتر از رقبا به بازار عرضه کنیم که این توفیق جز با تلاش‌‌‌های صادقانه کارگران این مجموعه حاصل نمی‌‌‌شد.

اما انتظار نداشتیم پاسخ این تلاش‌‌‌ها، تنبیه خانمان‌‌‌سوز باشد و این جریمه، تنها به زندگی ۷۴۰۰ نفر کارگر این مجموعه آتش نمی‌‌‌زند و می‌تواند بالغ بر ۲۲هزار نفر از کسانی را که زندگی آنها وابسته به تولید و حیات بهمن است به نابودی کشاند. ما افتخار می‌‌‌کنیم، در طول سالیان گذشته بهمن را با خون دل و تلاش‌‌‌های شبانه‌‌‌روزی به نقطه‌‌‌ای رسانده‌‌‌ایم و اکنون می‌توانیم با دستان و استعداد کارگران مدرن‌‌‌ترین خودروهای موجود ایران را تولید کنیم و دیگر نیازی به خارجی‌‌‌ها نداریم.

ما افتخار می‌‌‌کنیم با کوشش و تلاش، خطوط تولید و زیرساخت‌‌‌های این مجموعه را به چهار برابر قبل رسانده‌‌‌ایم و با پیشرفته‌‌‌ترین روش‌‌‌های تولید و مونتاژ توانسته‌‌‌ایم تولیدات بهمن را با کیفیت مناسب در اختیار مشتریان قرار دهیم و در ارزیابی‎‌‌‌های متعدد همیشه بالاترین امتیازها را به‌‌‌دست آورده‌‌‌ایم و دلسوزانه عارض می‌‌‌شویم که شکستن کمر صنعت خودرو از برنامه‌‌‌های تحریمی آمریکاست.

لذا اجازه نخواهیم داد تعطیلی بهمن که آرزوی دلال‌‌‌ها، سودجویان و دشمنان این سرزمین است، محقق شود. ما در اینجا از مقام معظم رهبری، سران سه قوه و وزیر دادگستری می‌‌‌خواهیم با بهره‌‌‌گیری از اختیارات قانونی و ورود به موقع به این پرونده از دلسردی و انگیزه‌‌‌کشی نیروی کار جلوگیری کنند و با جدیت از تمام ظرفیت‌‌‌های قانونی برای اصلاح این جریمه، استفاده خواهیم کرد.»

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان