آتا پول بلیت زائران اربعین را پس می دهد

مدیرعامل هواپیمایی آتا با تایید بروز مشکل در فروش پروازهای اربعین از طریق آپ این ایرلاین گفت: ۷۰ درصد ظرفیت پروازهای اربعین به فروش رسیده است.

به گزارش اکونگار و به نقل از تسنیم، صبح امروز تعدادی از زائران اربعین 1402 با تجمع مقابل دفتر هواپیمایی آتاایر خواستار رسیدگی به اختلال اپلیکیشن تراتیکت شدند.

یکی از این افراد با اشاره به اینکه 3 روز قبل از طریق آپ تراتیکت بلیت پرواز نجف را خریداری کردیم گفت: مبلغ این بلیت ها را به صورت اینترنتی پرداخت کردیم، اما بلیتی برای ما صادر نشده است!

وی افزود: الان اینجا آمده ایم تا مدیرعامل آتا به این مشکل رسیدگی کند، کارکنان آتا می گویند پول شما را عودت می دهیم اما ما بلیت می خواهیم.

مدیرعامل هواپیمایی آتا در نشست خبری با تایید بروز مشکل در فروش بلیت پروازهای نجف از طریق تراتیکت به تسنیم گفت: چند مورد باعث بروز این مشکل بوده است؛ یکی اینکه تراتیکت بی تاثیر نبوده است. عدم گزارش درگاه بانکی به سیستم در خصوص واریزی وجه بلیت به ویژه در ساعات بعدازظهر و حجم بالای تقاضا سه دلیل این مشکل بوده است.

سهیل قیاسی با بیان اینکه برآورد ما این است که برای حدود 200 نفر این مشکل پیش آمده است، تصریح کرد: برای این افراد بلیت صادر می شود، با توجه به اینکه فروش 20 تا 30 درصد پروازهای نجف را استپ کرده ایم پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه امکان پرداخت وجه بلیت هم وجود دارد، افزود: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی فروش بلیت پروازهای نجف باید به صورت اینترنتی عرصه شود. با توجه به اینکه OTA مواردی از گران‌فروشی را داشتیم ترجیح دادیم فروش بلیت را آپ آتا انجام دهیم.

مدیرعامل آتا ایر همچنین با یادآوری اینکه در اربعین امسال 226 پرواز از مبدا تهران، اراک، ارومیه، اردبیل، تبریز و رشت پرواز انجام می دهیم، گفت: پروازهای اربعین با هواپیماهای MD، ایرباس و بوئینگ انجام می شود.

قیاسی با اشاره به اینکه یک فروند هواپیما MD 160 نفره بک آپ در فرودگاه امام برای پروازهای اربعین داریم، اضافه کرد: پروازهای اربعین سودی برای ایرلاین ها ندارد و ما بر اساس وظیفه‌ و علاقه ای که داریم این پروازها را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه 70 درصد بلیت پروازهای اربعین آتا فروخته شده است، گفت: امسال 34 هزار زائر اربعین را جابجا می کنیم که در بین ایرلاین ها بیشترین سهم را داریم.

وی همچنین از خرید 5 فروند هواپیمای بوئینگ 737 از یکی از کشورهای آسیایی خبر داد و گفت: این تعداد هواپیما در مراحل ورود به کشور هستند. این هواپیماها دارای موتور جدید و بدنه اورهال شده اند.

 

دیدگاه