شناسه خبر: ۹۷۵
لینک کوتاه کپی شد

گدنا، نمادی پرفراز و نشیب در معاملات بورس تهران!

افزایش سرمایه 13 درصدی گدنا از محل سود انباشته، شنبه گذشته در سامانه کدال منتشر و تایید شد.

گدنا، نمادی پرفراز و نشیب در معاملات بورس تهران!

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران؛ نماد گدنا از جمله نماد‌های فرابورس به شمار می‌رود که در ماه‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است. سهام گدنا پس از بازگشایی شهریور ماه، در صفوف خرید سنگینی قرار گرفت و از ابتدای ماه جاری وارد یک روند نزولی شد. خبر تأیید افزایش سرمایه 13 درصدی گدنا از محل سود انباشته، شنبه گذشته در سامانه کدال منتشر شده است.

یک نماد پر فراز و نشیب

شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک از شرکت‌های خرد بازار سرمایه ایران به شمار می رود. سهام این شرکت در بازار اول  فرابورس  تهران معامله می‌شود. این مجموعه در سال جاری با رشد درآمدزایی خود و طرح‌های توسعه در دست احداث خود نظر فعالان بازار سرمایه را جلب کرد. گدنا در شهریور ماه برای برگزاری مجمع عمومی بسته شد و در انتهای این ماه بازگشایی شد. در این مجمع افزایش سرمایه 13.3 درصدی از محل سود انباشته به تصویب سهامداران رسید که شنبه گذشته مورد تأیید حسابرس و بازرس قانونی قرار گرفت. این مجموعه که در زمینه تهیه و توزیع غذا فعالیت دارد؛ محل مصرف مبلغ افزایش سرمایه 13.3 درصدی را احداث شعب جدید اعلام کرد و پس از بازگشایی از مجمع با ورود جریان  پول حقیقی  مواجه شد.

سهام گدنا از ابتدای شهریور تا اوایل دی ماه 600 درصد رشد قیمت داشت اما از ابتدای دی ماه وارد یک روند قیمتی نزولی شد. نماد گدنا که طی هفته‌های اخیر متحمل صفوف فروش سنگینی بود طی معاملات روز 21 دی ماه با بازدهی منفی 21 درصد به کار خود پایان داد. بازگشایی گدنا در این روز با افت قیمت قابل توجهی همراه بود. گدنا پس از افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف در قیمت 900 تومان بازگشایی شد و در همان دقایق ابتدایی صف خرید شد و در قیمت 963 تومان نیز صف خرید را تجربه کرد. در خصوص این افشا، شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک عنوان کرد تأمین غذای مورد نیاز کارکنان شرکت پتروشیمی کاویان در تمام روزهای هفته اعم از روز کاری و تعطیل از تاریخ 1 آذر ماه 1401 به مدت یک سال تمدید نموده است .این شرکت اعلام کرد از محل این تمدید قرارداد مبلغ حدود  114 میلیارد تومان درآمد و 98 میلیارد تومان بهای تمام شده و 16 میلیارد تومان سود قبل از مالیات برآورد شده است.

گدنا در 62 روز معاملاتی پس از مجمع عمومی توانسته است 180 میلیارد تومان خالص جریان  پول حقیقی  داشته باشد و حتی این معیار در روز 21 دی ماه به تنهایی 83 میلیارد تومان بوده است. گدنا در این 62 روز معاملاتی 189 درصد افزایش قیمت داشته و قیمت این سهم از 333 تومان به 963 تومان افزایش پیدا کرده است.

خالص جریان پول حقیقی و روند قیمتی سهام گدنا پس از مجمع عمومی

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر