اکونگار گزارش می‌دهد

سبزپوشی گسترده نمادها در آغازین روز هفته / بورس کانال ۲میلیونی را بازپس می‌گیرد؟

بازار سرمایه در ابتدای معاملات امروز با سبزپشی سراسر کار خود را آغاز کرد و در ۱۵دقیقه ابتدایی فعالیت خود شاخص ۹هزار واحد رشد کرد.

به گزارش اکونگار، صبح امروز همزمان با گشایش بازارها، بورس ایران با سبزپوشی سراسر نوید روزهای خوبی را برای سرمایه‌گذاران داشت.

بازار سرمایه در ابتدای روز، با سبزپوشی 89درصدی نمادها یک گام به کانال 2میلیونی نزدیک‌تر شد.در جریان معاملات امروز 79نماد در بازار سرمایه رشد بیش از 5درصد را تجربه کرده‌اند.

به دلیل قدرت تقاضا در بازار امروز، وضعیت نمادهای موثر بسیار مطلوب بوده و بازار در کمتر از 15دقیقه با رشد 9هزار واحدی شاخص رو به رو شد. همچنین شاخص هموزن در جریان آغاز معاملات امروز رشد 4200 واحدی را تجربه کرده است.

در جریان معاملات گروه خودرویی به عنوان یکی از مهمترین  و موثرترین نمادهای بازار سرمایه با قدرت تقاضای بسیار بالایی رو به رو شده است. به گونه‌ای که بازار در گروه خودرویی‌ها با نبود فروشنده مواجه است.

یکی از نمادهای پرقدرت امروز، نماد فولاد است که به تنهایی موفق به رشد 4هزار واحدی شاخص کل شده است. حقوقی‌ها با خرید 4.3میلیاردتومانی باعث تشدید تقاضا در نماد فولاد شده است.

وضعیت تابلوی بازار سرمایه نشان می‌دهد که وضعیت تقاضا نسبت به ابتدای بازار با افت همراه بوده و تعداد نمادهای مثبت از 60نماد به 500 نماد پیدا کرده است.

در ابتدای معاملات امروز حقیقی‌ها در بازار حضور قدرتمندی داشتند و تا همین لحظه نزدیک به 44 میلیارد تومان پول به بازار تزریق شده است.

تا این لحظه، شاخص کل با افزایش بیش از 21 هزار واحدی به 1 میلیون و 992 هزار واحد رسیده وشاخص هم‌وزن با رشد 9 هزار واحدی همراه بوده است. 

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند که روند معاملاتی امروز ممکن است کانال 2میلیونی را بارپس گیرد و تداوم این روند می‌تواند ورود حقیقی‌ها و سرمایه‌گذاران به بورس را بیشتر کند.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه