مبین وان کیش؛ افزایش سود ناخالص، کاهش سود خالص

بررسی صورت‌های مالی شرکت مبین وان کیش نشان می‌دهد که اگرچه سود ناخالص این شرکت با افزایش ۵۳۰درصدی رو به رو بود؛ اما سودخالص آن ۶۴درصد کاهش یافته است.

به گزارش اکونگار، شرکت مبین وان کیش که با نماد«اوان» در بازار سرمایه شناخته شده است در 3 ماهه نخست سال جاری توانست حدود 39  میلیارد تومان از فروش و ارائه خدمات پیامکی، ارائه خدمات بهره برداری از دیتا سنتر و رک و فروش شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری و دستگاه پوز درآمد کسب کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 11 درصد افت داشته است. پس از کسر هزینه بهای تمام شده درآمدها، سود ناخالص 4 میلیارد تومانی برای اوان رقم خورد که رشد 530 درصدی را در فصل بهار گزارش می‌کند.

مبین وان کیش در بهار سال جاری موفق به ثبت سود عملیاتی 9 هزار و 374 میلیون ریالی شد که در مقایسه با بهار سال قبل 44 درصد افت را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی و افزایش سایر درآمدهای سه ماهه نخست به سود عملیاتی، سود فصل بهار شرکت به دست آمد که بر این اساس «اوان» توانست در پایان بهار بالغ بر 7 هزار و 412 میلیون ریال سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با سال گذشته حدود 64 درصد کاهش داشته است.

حاشیه سود ناخالص در این دوره 10 درصد، حاشیه سود عملیاتی 2 درصد و حاشیه سود خالص 2 درصد است. گفتنی است، حاشیه سود خالص «اوان» نسبت به سال مالی گذشته 3 درصد کاهش و حاشیه سود ناخالص نیز 9 درصد افزایش داشته‌اند.

شرکت مبین وان کیش در بهار سال جاری تنها موفق به تحقق 16 ریال سود خالص به ازای هر سهم شد. سود محقق شده ی هر سهم در بهار 1401 عدد 46 ریال بود که اکنون شاهد افت 65 درصدی است.

 

 

دیدگاه