شناسه خبر: ۴۶۸
لینک کوتاه کپی شد

رئیس سازمان بورس:

به دنبال توسعه پذیرش شرکت‌های فناور محور در بورس هستیم

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس با اشاره به اینکه مشکلات و حساسیت های زیادی در عرضه استارتاپ ها وجود داشت، گفت: به دنبال این هستیم که در بورس توسعه درباره پذیرش شرکت های فناور محور را داشته باشیم.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ میثم فدایی مدیر عامل فرابورس گفت: بعد از دو سال، فرابورس میزبان استارتاپ‌هاست. امروز در کشف قیمت شرکت تپسی ۴۷ صندوق وجود داشتند.

مجید عشقی رئیس سازمان بورس گفت: مشکلات و حساسیت های زیادی در عرضه استارتاپ ها وجود داشت و بررسی های زیادی صورت گرفته تا به سرانجام برسد. ۱۰شرکت بورسی دنیا عمدتا شرکت های بر پایه دیجیتال هستند. به دنبال این هستیم که در بورس توسعه درباره پذیرش شرکت های فناور محور را داشته باشیم.

به گفته رئیس سازمان بورس، استراتژی شرکت های دانش بنیاد بسیار مهم است. در حال حاضر ۵۰ شرکت در بازار سرمایه داریم که فعالیت شان به دانش بنیان ها مرتبط است.

میلاد منشی پور مدیر عامل تپسی هم گفت: برای ورود به بورس مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته ایم، ضوابط تدوین شده و زمینه های مختلفی فراهم شده است. اما موفقیت زمانی رقم خواهد خورد که علاوه بر حمایت و پشتیبانی بورس موارد مورد نیاز دیگر هم فراهم شود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تغییر یک فرهنگ و دیدگاه در کشور در حال شکل گیری است‌. قانون جهش تولید دانش بنیان ها یک جهت گیری برای ۲۰ سال آینده کشور است .

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر