شناسه خبر: ۲۲۰۸
لینک کوتاه کپی شد

رشد 7.2 درصدی شاخص کل فرابورس ایران در هفته اول اسفند

طی هفته اول اسفند ماه، شاخص کل فرابورس ایران 7.2 درصد و شاخص کل هم‌وزن فرابورس نیز 5.67 درصد افزایش تراز داشتند.

رشد  7.2 درصدی شاخص کل فرابورس ایران در هفته اول اسفند

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران؛ بازار سرمایه در این هفته شاهد رشد  ارزش معاملات  سهام بود. در انتهای دی ماه روند شاخص‌های سهامی  بورس  و  فرابورس  تغییر کرد و بهمن ماه، با روند نزولی شاخص‌ها آغاز شد. با وجود کاهش شدید  ارزش معاملات  در این ماه، شاخص‌های سهامی بازار سرمایه کمتر از 10 درصد ریزش داشتند و از سوی دیگر برخی صنایع نسبت به ریزش تراز  شاخص کل  مقاومت نشان دادند.

شروع اسفند ماه اما با شرایط معکوس ماه قبل همراه بود. در ابتدای اسفند ماه امسال،  ارزش معاملات  خرد به نسبت روز‌های قبل به شدت افزایش یافت و شاخص‌های سهامی با رشد ترازی مواجه شدند که در بهمن ماه بی‌سابقه بود.

شاخص کل  فرابورس  ایران در انتهای هفته چهارم بهمن ماه سطح حمایتی 20 هزار واحدی خود را از دست داده بود و در تراز 19 هزار و 913 واحدی قرار داشت. در هفته اول اسفند ماه،  شاخص کل  فرابورس 4 روز معاملاتی پی در پی رشد تراز داشت و با 7.19 درصد رشد به تراز 21 هزار و 346 واحدی رسید.

شاخص کل هم‌وزن  فرابورس  در این هفته سه روز معاملاتی مثبت و یک روز منفی را پشت سر گذاشت. روز چهارشنبه 3 اسفند ماه، شاخص کل  فرابورس  66.5 واحد رشد تراز داشت و  شاخص کل  هم‌وزن ریزش 861.5 واحدی را تجربه کرد. با این روند، نماد‌های سنگین و سبک  فرابورس  در آخرین روز معاملاتی این هفته اندکی تغییر مسیر دادند.  شاخص کل هم وزن  فرابورس در انتهای این هفته با 5.67 درصد رشد، به تراز 89 هزار و 494 واحدی رسید. شاخص‌های قیمتی  فرابورس  نیز در این هفته روندی مشابه  شاخص کل  و  شاخص کل  هم‌وزن  فرابورس  داشتند.

روند هفته شاخص قیمتی و شاخص قیمتی هم‌وزن فرابروس

در این هفته چهار نماد از  فرابورس  ایران به دلیل افزایش سرمایه متوقف شدند. نمادهای غپونه و  صبا  در روز دوشنبه یکم اسفند ماه به ترتیب با افزایش سرمایه 40 و 24 درصدی متوقف شدند. روز سه شنبه دوم اسفند ماه نماد حریل به دلیل افزایش سرمایه 27.7 درصدی متوقف شد و روز چهارشنبه سوم اسفند ماه نیز نماد غپاذر به خاطر افزایش سرمایه 45 درصدی متوقف شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر