شناسه خبر: ۲۱۱۵
لینک کوتاه کپی شد

۸ روز مثبت و ۱۱ روز منفی؛

بررسی عملکرد فرابورس در بهمن ماه

ارزش معاملات سهام روزانه تا دو روز انتهایی بهمن ماه کاهشی بود و شاخص‌های فرابورس در این ماه ۸ روز مثبت و 11 روز منفی را سپری کردند.

بررسی عملکرد فرابورس در بهمن ماه

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران، شاخص‌های آماری فرابورس ایران طی معاملات بهمن ماه نشان می‌دهند که ریزش سهم‌های سبک فرابورس ایران به نسبت سهم‌های سنگین این بازار بیشتر بوده است. این درحالی است که تفاوت بازدهی شاخص کل بورس تهران و شاخص کل هم‌و‌زن آن در بهمن ماه امسال کمتر از 2 دهم درصد بوده است.

فرابورس در آئینه آمار و ارقام بهمن ماه

بازار سرمایه در آذر و دی ماه امسال شاهد رشد تراز شاخص‌های سهامی بود. با وجود عقب‌ماندگی  بازار سهام  به نسبت بازار‌های موازی خود، در انتهای دی ماه رکود بر معاملات روزانه حاکم شد و شاخص‌های سهامی بهمن ماه را با روندی نزولی آغاز کردند.  ارزش معاملات  سهام روزانه تا دو روز انتهایی بهمن ماه کاهشی بود و شاخص‌های  فرابورس  در این ماه ۸ روز مثبت و 11 روز منفی را سپری کردند.

شاخص کل  فرابورس  ایران در 19 روز معاملاتی بهمن ماه 6.8 درصد ریزش داشت و از تراز 21 هزار و 508 واحدی به تراز 20 هزار و 43 واحدی کاهش یافت.  شاخص کل هم وزن  فرابورس ایران نیز در این ماه از تراز 93 هزار و 723 واحدی با 9.2 درصد کاهش به تراز 85 هزار و 138 واحدی رسید. ریزش بیشتر شاخص هم‌وزن نشان می‌دهد که سهم‌های سبک فرابورس از نماد‌های شاخص‌ساز این بازار به نسبت، کاهش قیمت بیشتری را تجربه کردند.

روند شاخص قیمت و شاخص قیمت هم وزن فرابورس در بهمن

تفاوت بازدهی شاخص‌ کل و هم‌وزن  بورس  تهران در بهمن ماه کمتر از 2 دهم بوده و این تفاوت نماد‌های سبک و سنگین در  بورس تهران  کمتر از فرابورس ایران بوده‌است. شاخص‌های قیمتی فرابورس نیز در این ماه نوسانات مشابه‌ای به نسبت  شاخص کل  این بازار داشتند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر