پایان بورس امروز ۹ خرداد ۱۴۰۳ / امید معامله‌گران به بازار سهام جان می‌گیرد؟

در پایا معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس ۱۶ هزار و ۲۰۸ واحد رشد کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از تجارت‌نیوز، از ابتدای هفته تاکنون شاخص‌های بورسی در سه روز ابتدایی، روند نزولی قدرتمندی را پشت سر گذشتند و این روند در روز گذشته پایان یافت. حال شاخص‌های بورسی در بازار امروز نیز موفق به افزایش ارتفاع خود شدند تا امید به برگشت بازار پررنگ‌تر شود.

 معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد 16 هزار و 208 واحدی که معادل 0.78 درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 86 هزار واحدی ایستاد.

چرا بازی با نرخ بهره توسط بانک مرکزی به ضرر سرمایه گذاران بورسی تمام می‌شود؟

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز افزایش یافته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز سه هزار و 675 واحد که معادل 0.54 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 685 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 3.8 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را هزار و 662 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، برخلاف روز معاملاتی گذشته، امروز مثبت بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 73 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام تزریق شده است. موضوع دیگری که باید بازگو کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 160 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد خارج ثابت شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم ثفارس، وامید و بوعلی بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های شستا، فاذر و شهر به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

خکمک با افزایش دو درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، دکیمی نیز با افت دو درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های نوری، وخارزم و تاپیکو تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های دکوثر، ثامان و وبملت ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای دارو، شستا و شهر خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های کلوند، وهامون و خودرو رقم خورد. همچنین غهکمت در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد غشان بود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان