شناسه خبر: ۱۶۵۵
لینک کوتاه کپی شد

اقدامات صندوق توسعه بازار سرمایه برای حمایت از بورس + جزییات

مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه گفت: طبق مصوبه هیات‌مدیره صندوق توسعه بازار سرمایه، قرار بر این است تا به‌‌‌منظور حمایت از بازار روی ۲۰ نماد، اوراق اختیار خرید و اختیار فروش منتشر کرده و فعال باشیم.

اقدامات صندوق توسعه بازار سرمایه برای حمایت از بورس + جزییات

به گزارش اکونگار به نقل از سازمان بورس؛ قادر معصومی خانقاه، مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه درباره آخرین اقدامات انجام‌شده این صندوق در راستای حمایت از بازار سهام، افزود: این اقدام شامل برخی نمادها از گروه‌‌‌های خودرویی، فرآورده‌‌‌های نفتی، نهادهای مالی واسط، فلزات اساسی و استخراج کانه‌های فلزی و همچنین نمادهایی از هلدینگ‌‌‌های بزرگ حاضر در بازار می‌شود.

او ادامه ‌‌‌داد: البته صندوق توسعه قبل از این در گروه خودرویی، روی برخی از نمادهای خودرویی اوراق اختیار خرید منتشر کرده بود و در هر دوسمت خرید و فروش این اوراق حضور داشت، اما فعالیت این دوره شامل انتشار اوراق اختیار خرید و اختیار فروش و فعالیت در هر دو سمت خواهد بود.

معصومی‌خانقاه گفت: حجم این اوراق نیز در حدی خواهد بود که هم بازار تا حد معقولی اشباع شود و از آن استقبال کند و هم نوسان سهم‌‌‌ها کنترل شود. معصومی‌خانقاه ابراز امیدواری کرد که انتشار این اوراق به افزایش عمق بازار سرمایه و همچنین کاهش ریسک سرمایه‌گذاران کمک کند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر