نحوه خرید اوراق طلا چگونه است؟

همزمان با استقبال از خرید طلا در بورس بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند که بدانند نحوه خرید اوراق طلا چگونه است؟

به گزارش اکونگار، خرید طلا در بورس برای سرمایه‌گذاران به یکی از ابزارهای جذاب تبدیل شده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران برای حفظ دارایی‌های خود اوراق طلا خریداری می‌کنند، اما برای این کار باید بدانند که نحوه خرید اوراق طلا چگونه است؟

تغییر رفتار سرمایه‌گذاران همزمان باظهور ابزارهای نوین مالی

طلا به عنوان یکی از دارایی‌های ارزشمند از گذشته تا کنون در میان سرمایه‌گذاران طرفداران بسیاری داشته است. به همین دلیل بازار طلا علاوه بر جذابیت‌های ظاهری، از نظر اقتصادی هم بسیار جذاب بود، اما با گذشت زمان و تغییر در نحوه سرمایه‌گذاری‌ها روش‌های نوین جایگزین روش‌های قبلی شده‌اند. پس هر چه می‌گذارد این موضوع اهمیت پیدا می‌کند که سرمایه‌گذاران بدانند نحوه خرید اوراق طلا چگونه است؟

همزمان با توسعه ابزارهای سرمایه‌گذاری و توسعه ابزارهای مالی، خرید طلا در بورس به یکی از راه‌های اصلی کسب درآمد و حفظ ارزش دارایی‌های سرمایه‌گذاران تبدیل شد. بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند که بدانند نحوه خرید اوراق طلا چگونه است؟

پیش‌بینی‌های عجیب از قیمت طلای جهانی/ انس رکورد تاریخی می‌زند؟

چرا سرمایه‌گذاری و خرید طلا در بورس رشد کرد؟

یکی از دلایلی که سرمایه‌گذاران را تشویق به خرید طلا در بورس می‌کند، امنیت آن است. ممکن است در زمان خرید فیزیکی طلا و یا شمش محصول تقلبی به جای کالای اصلی به خریداری شود، در حالی که احتمال این اتفاق در خرید طلا در بورس صفر است.با اینکه خرید طلا در بورس روش‌های مختلفی دارد، اما برای خرید اوراق طلا باید برای خرید گواهی سپرده کالایی شمش طلا اقدام شود.

گام نخست برای خرید اوراق طلا چیست؟

در گام اول، معامله‌گران برای خرید اوراق طلا علاوه بر کد بورسی باید کد معاملاتی بازار مالی بورس کالا را داشته باشند.

دریافت کد معاملاتی بازار مالی بورس کالا اولین قدمی است که مشتری برای خرید گواهی‌های سپرده کالایی در بورس کالا باید انجام دهد. پس باید در وهله اول در سامانه سجام ثبت نام کرده و پس از آن تمامی اطلاعات مرتبط با مشخصات فردی باید تکمیل شود. در این مراحل احراز هویت به صورت کامل انجام می‌شود. پس از آن باید  کارگزاری مورد نظر انتخاب شده و در سامانه ایبیگو ثبت نام انجام شود. بررسی و تایید ثبت‌ نام در سامانه ایبیگو حداکثر ۳ روز کاری زمان خواهد برد و پس از آن نام کاربری و رمز عبور از طریق ایمیل برای مشتریان ارسال خواهد شد. پس از آن خرید اوراق طلا امکان پذیر است.

خرید اوراق طلا چه محدودیت‌هایی دارد؟

برای اینکه معامله گران با نحوه خرید اوراق طلا آشنایی بیشتری داشته باشند، باید با محدویت‌های موجود هم آشنایی پیدا کنند.البته باید در زمان معاملات محدودیت‌های موجود را هم به صورت کامل شناخت. محدودیت‌هایی برای خرید واحدهای این گواهی برای افراد حقیقی وجود دارد. به عنوان مثال، هر فرد حقیقی حداکثر می‌تواند ۵۰۰ هزار گواهی سپرده کالایی را بخرد. این تعداد گواهی برابر با ۵۰ عدد شمش طلا است. 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان