شناسه خبر: ۱۳۸۰
لینک کوتاه کپی شد

خروج سرمایه از بورس ادامه دارد / خروج 600 میلیارد پول حقیقی

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای هشتمین روز متوالی منفی بود و 600 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

خروج سرمایه از بورس ادامه دارد / خروج 600 میلیارد پول حقیقی

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران؛ امروز دوشنبه دهم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با ریزش 2 هزار و 506 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 539 هزار و 685 واحد پائین آمد. 

شاخص کل هم وزن نیز با سقوط 5 هزار و یک واحدی در رقم 479 هزار و 639 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش 160 واحدی در سطح 20 هزار و 62 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 297 نماد رشد قیمت داشتند و 360 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 45 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 55 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

خروج سرمایه از بورس 

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای هشتمین روز متوالی منفی بود و 600 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. 

در معاملات روز دوشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام خاور اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 38 میلیارد تومان بود. 

پس از خاور، نمادهای خودرو، وبملت، خساپا و فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس در یک نگاه 10 بهمن

نمادهای پیشران

امروز نمادهای میدکو، همراه و کگل بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای فارس، حکشتی و پارس بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، غصینو و وهور بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  گذاشتند و نمادهای فزر، ساوه و ددانا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز اردستان بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای فروژ، کرمان و دی پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار  

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 123 هزار و 339 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 112 هزار و 621 میلیارد تومان بود که 91 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش 10 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 7 هزار و 7 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، 63 نماد صف خرید داشتند و 100 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با رشد 14 درصدی به 439 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز 58 درصد کاهش یافت و 686 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف خرید 190 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای غدیس (شرکت پاکدیس) و غدانه (شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد وآذر اختصاص داشت و پس از وآذر، نمادهای کتوکا، چکاوه، خوساز و غاذر بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات 10 بهمن

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر