شناسه خبر: ۲۸۷
لینک کوتاه کپی شد

قیمت شوینده‌های بهداشتی افزایش می‌یابد؟

وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تغییر نرخ شوینده‌ها منوط به مجوز ستاد تنظیم بازار است، اعلام‌کرد: تاکنون مصوبه‌ای مبنی بر افزایش نرخ مواد شوینده تصویب نشده است

قیمت شوینده‌های بهداشتی افزایش می‌یابد؟

به گزارش اکونگار به نقل از منیبان؛ از وزارت صنعت، معدن و تجارت، هرگونه افزایش نرخ مواد شوینده بدون تأیید و مجوز سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و مصوبه ستاد تنظیم بازار، غیرقانونی است.

بر این اساس هر واحد تولیدی که معتقد است به علت افزایش نرخ مواد اولیه، افزایش هزینه داشته است و سود کافی برای ادامه تولید ندارد، از طریق مجرای قانونی ذی‌ربط مستندات لازم از جمله صورت‌های مالی، عوامل هزینه‌ای و افزایش نرخ مواد اولیه موردنیاز، ارائه کند تا موردبررسی و ارزیابی قرار گیرد.

برپایه این گزارش، اگر تشخیص داده شود این افزایش قیمت معقول است در ستاد تنظیم بازار مصوب و اجرایی خواهد شد؛ اما هیچ افزایش قیمتی بدون تأیید سازمان حمایت و مصوبه ستاد تنظیم بازار، قابل‌اجرا نیست و به‌طور حتم با آن برخورد می‌شود.

اخبار منتشر شده در خصوص موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت مواد شوینده نادرست بوده و هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و افزایش قیمت‌ها تخلف صنفی است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر