راه‌اندازی کارخانه نوآوری صنعت برق

تفاهم‌نامه همکاری راه اندازی کارخانه نوآوری صنعت برق میان شرکت مادر تخصصی ساتکاب و هلدینگ های وب به امضا رسید.

به گزارش اکونگار به نقل از مرکز ارتباطات و‌ اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری؛ این تفاهم نامه با همکاری و مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به دنبال ایجاد کارخانه نوآوری صنعت برق برای توسعه و شتابدهی ایده‌های این صنعت است.

در مراسمی در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق، با حضور محمدجواد صدری مهر، مدیرکل توسعه زیرساخت زیست بوم نوآوری معاونت علمی، داود عابدی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب و نماینده شرکت های وب این تفاهم نامه به امضا رسید.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد و راه‌اندازی کارخانه‌ نوآوری ساتکاب با سرمایه‌گذاری بیش‌ از سه هزار میلیارد ریال، به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع در راستای پیشبرد اهداف وزارت نیرو در صنعت برق و به خصوص در حوزه هوش مصنوعی است.

حمایت از بومی‌سازی و تولید بار اول محصولات فناورانه، کمک به تأمین مالی فعالیت های کارآفرینانه، حمایت از شرکت های دانش بنیان هوش مصنوعی در مناطق محروم و کمک به اشتغال زایی در این مناطق از طریق ایده شرکت داری از جمله اهداف راه‌اندازی کارخانه نوآوری صنعت برق با حمایت این شرکت ها است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه