تامین 100 درصد نیاز ترانسفورماتورهای توزیع کشور توسط ایران ترانسفو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو با ارائه گزارشی از فروش ترانسفورماتور گفت: در سال گذشته ایران ترانسفو برنده 100 درصدی مناقصات ترانسفورماتورهای توزیع و 90 درصدی ترانسفور ماتورهای فوق توزیع و قدرت در کشور بوده است.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی گروه صنعتی ایران ترانسفو؛ مجمع عمومی سالیانه منتهی به 29 اسفند 1401 در روز یکشنبه 11 تیرماه 1402 در محل سالن مؤسسه آموزش عالی معین با حضور جمعی از سهامداران حقوقی وحقیقی برگزار شد.

حسین مدرس خیابانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی (سهامدار عمده شرکت ایران ترانسفو) که ریاست مجمع را عهده دار بود، گفت: اجرای طرح‌های توسعه‌ای در گروه صنعتی ایران ترانسفو که به طور مستقیم تحت تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار دارد، جای تشکر و قدردانی دارد.

او افزود: ایران ترانسفو به‌ عنوان ستاره بی‌تکرار در صنعت کشور و با داخلی‌سازی و بومی کردن دانش ساخت ترانسفورماتور که یک محصول کاملا استراتژیک و حیاتی برای صنعت برق است، توانسته است کشورمان را از لحاظ واردات این محصول بی‌نیاز کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با ابراز خرسندی از اقدامات خوب گروه صنعتی ایران ترانسفو در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: گروه توسعه ملی از طرح‌های توسعه‌ای این مجموعه (تولید ورق هسته و کلیدهای تنظیم ولتاژ، ساخت خودرو برقی) حمایت همه‌ جانبه می‌کند.

در ابتدای مجمع بهزاد ظهیری، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو گزارش مختصری را از وضعیت عملکردی این مجموعه به سهامداران ارائه کرد و اذعان داشت: گروه صنعتی ایران ترانسفو به‌ عنوان یک شرکت تحت تحریم مستقیم ظالمانه آمریکا توانسته است بیش از نیمی از نیاز ارزی واردات مواد اولیه خود را از محل صادرات به دست بیاورد و این یک اتفاق بزرگ برای این گروه صنعتی محسوب می‌شود.

او ادامه داد: امیدواریم در سال‌جاری، بیش از 70 درصد ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه را از صادرات به دست بیاوریم که قطعاً با همت و غیرت کارگران و پرسنل زحمتکش گروه صنعتی ایران ترانسفو و قراردادهایی که قطعی شده، این چشم‌انداز دست یافتنی است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو با ارائه گزارشی از فروش ترانسفورماتور افزود: در سال گذشته، ایران ترانسفو برنده 100 درصدی مناقصات ترانسفورماتورهای توزیع و 90 درصدی ترانسفور ماتورهای فوق توزیع و قدرت در کشور بود که این موضوع نشان دهنده برتری برند گروه و حفظ و افزایش سهم بازار گروه است؛ همینطور در زمینه رضایت مشتری در سال 1401 هدف‌گذاری برمبنای 90 درصد بوده که با افتخار آمار 93 درصدی محقق شد؛ اجرای برنامه میز خدمات مشتریان، این شرایط را برای مشتری فراهم می‌کند که از لحظه ثبت سفارش تا زمان آماده شدن محصول به‌شکل آنلاین وضعیت سفارش خود را رصد کند .

ظهیری گفت: اتفاق خوب دیگری که در سال 1401 رقم خورد امضای تفاهم نامه کارخانه نوآوری برق و انرژی با شرکت ساتکاب بود که برند علمی و آورده اقتصادی خوبی را برای گروه خواهد داشت و ایران ترانسفو به‌عنوان متولی، راهبری ایده‌های برق و انرژی را در صنعت برق کشور عهده دار خواهد شد.

او اولویت برنامه‌ عملکردی سال‌جاری را تمرکز بر افزایش تولید و ارتقای بهره‌وری اعلام کرد و افزود: خوشبختانه رشد 17 درصدی سه ماهه اول سال 1402 نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد رشد تولید خوبی در سال‌جاری رقم خواهد خورد که علاوه بر تحقق شعار سال، درآمد شرکت افزایش خواهد یافت .

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو در پایان تأکید کرد: با اتکا به خداوند متعال و همت و غیرت پرسنل متعهد و سختکوش گروه صنعتی ایران ترانسفو و همین طور با حمایت سهامداران عزیز، قطعاً امسال می‌توانیم پیشرفت‌های چشمگیری را در عرصه صنعت برق کشور و صادرات شاهد باشیم.

حسن شاهوردی، مدیر عامل شرکت امین توان آفرین‌ساز ( سهامدار عمده شرکت ایران ترانسفو ) که به عنوان ناظر مجمع حضور داشت، ضمن تشکر اقدامات و عملکرد مالی شرکت، اظهار داشت: بنده به نمایندگی بازنشستگان شریف نیروهای مسلح در این مجمع حضور دارم، در این وضعیت اقتصادی حمایت از تولید و توسعه ضرورت دارد .

مدیر عامل شرکت امین توان آفرین‌ساز گفت: تمام بنگاه‌های اقتصادی بدون توسعه در عرض چند سال رو به افول حرکت می‌کنند و نگاه ماهم یک نگاه توسعه‌ای است و نباید موضوع توسعه‌‎ای را فراموش کنیم بنابراین از هر گونه اقدامات سرمایه گذاری و بهبود ساختار مالی شرکت ایران ترانسفو حمایت می‌کنیم .

نماینده سهامداران سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تصریح کرد: خوشبختانه گروه صنعتی ایران ترانسفو در راستای توسعه حرکت می‌‌کند و اقدامات خوبی در راستای کسب و کارهای نوآورانه و دانش بنیان انجام داده است.

 در ادامه سرکار خانم کشاورزی عضو محترم هیت مدیره و نماینده شرکت ساتکاپ ( سهامدار عمده) که ایشان هم به عنوان ناظر در این مجمع حضورداشت، گفت: نگاه ساتکاپ یک نگاه حمایتی در افزایش سرمایه و بحث‌های توسعه‌ای است.

او خاطر نشان کرد: ایران ترانسفو به عنوان تولیدکننده ساخت ترانسفورماتور در کشور نقش مهمی را در تأمین برق مطمئن و پایدار در کشور دارد و در همین راستا ما موافق بحث توسعه‌ای این مجموعه است.

گفتنی است؛ در این مجمع گزارش حسابرسی توسط نماینده شرکت حسابرسی کوشامنش، قرائت و تمام بندهای آن بررسی و در نهایت  صورت‌های مالی تصویب شد و در انتها مبلغ سود سهام برای سال 1401به مبلغ 100 ریال برای هر سهم تعیین و به تصویب مجمع سهامداران رسید .

لازم به ذکر است؛ گروه صنعتی ایران ترانسفو به‌عنوان بزرگترین سازنده ترانسفورماتور در کشور، تامین کننده بیش از 85 درصد نیاز صنعت برق کشور با طراحی و تولید انواع ترانسفورماتورها و رآکتورها است.

دیدگاه