زیان ۱۲درصدی شرکت تولید نیروی برق آبادان

طبق گزارشی که شرکت تولید نیروی برق آبادان در کدال منتشر کرد این شرکت با زیان 12 درصدی روبه رو شده است.

به گزارش اکونگار، شرکت تولید نیروی برق آبادان که از سال ۸۷ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و تولید و فروش انرژی در چارچوب ضوابط و مقررات بازار برق به اشخاص حقیقی و حقوقی یکی از مهمترین اهداف و حوزه فعالیت این شرکت به شمار می‌رود در سال جاری موفق به سودآوری نشد.

تمامی شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه اطلاعات و صورت‌های مالی خود را در کدال منتشر کرده‌اند. بررسی اطلاعات و صورت‌های مالی شرکت تولید نیروی برق آبادان منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که این شرکت با زیان ۱۲درصدی رو به رو شده است.

اطلاعات منتشر شده در کدال نشان می‌دهد که شرکت تولید نیروی برق آبادان در 3 ماهه نخست سال جاری توانست حدود 100 میلیارد تومان از فروش و ارائه آمادگی، انرژی برق و انرژی قراردادهای دو جانبه درآمد کسب کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 56 درصد رشد داشته است. پس از کسر هزینه بهای تمام شده درآمدها، سود ناخالص 15 میلیارد تومانی برای آبادا رقم خورد که رشد 6 درصدی را در فصل بهار گزارش می‌کند.

شرکت تولید نیروی برق آبادان در بهار سال جاری موفق به ثبت سود عملیاتی 12 میلیارد تومانی شد که در مقایسه با بهار سال قبل 2 درصد افت را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه های مالی و افزایش سایر درآمدهای سه ماهه نخست به سود عملیاتی، سود فصل بهار شرکت به دست آمد که بر این اساس آبادا تنها توانست در پایان بهار بالغ بر 6 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با سال گذشته حدود 12 درصد کاهش داشته است.

حاشیه سود ناخالص در این دوره 15 درصد، حاشیه سود عملیاتی 12 درصد و حاشیه سود خالص 7 درصد است. گفتنی است که حاشیه سود خالص آبادا نسبت به سال مالی گذشته 5 درصد و حاشیه سود ناخالص نیز 7 درصد افت داشته اند. شرکت تولید نیروی برق آبادان در بهار سال جاری تنها موفق به تحقق 26 ریال سود خالص به ازای هر سهم شد. سود محقق شده ی هر سهم در بهار 1401 عدد 30 ریال بود که اکنون شاهد افت 13 درصدی است.

 

 

دیدگاه