راهکار تیپاکس برای جابجایی کالاهای سنگین

در حال حاضر سرویس تی‌بار، برای مشتریانی که قصد ارسال کالاهایی با وزن بیشتر از ۵۰ کیلوگرم را دارند، بهترین انتخاب محسوب می‌شود.

به گزارش اکونگار؛ شرکت تیپاکس از زیرمجموعه‌های هلدینگ فاخر، با بیش از نیم‌قرن تجربه به عنوان بزرگترین شرکت پست خصوصی ایران در حال فعالیت است.

این شرکت با بهره‌مندی از بیش از 8000 نفر نیروی انسانی، بیش از 2700 حامل سبک و سنگین و 1000 نمایندگی در سراسر کشور، در تلاش بوده تا سطح پوشش خدمات خود را گسترده‌تر ساخته و دسترسی به خدمات ارسال کالا برای مشتری نهایی را تسهیل کند. تیپاکس در سال گذشته موفق به ثبت رکورد جابجایی 150 هزار بسته در یک روز شد.

شرکت تیپاکس

ارائه خدمات ارسال بین شهری، درون‌شهری، بین‌الملل و تی‌بار در ارسال بسته‌ها، در کنار خدمات ویژه شامل بسته‌بندی، جبران خسارت، رهگیری آنلاین و... و همچنین پلتفرم‌های ثبت سفارش آنلاین مای تیپاکس و ای تیپاکس، بخشی از مهم‌ترین اقدامات تیپاکس در راستای رسیدن به کلاس جهانی است.

سرویس حمل و نقل تی بار چیست؟

تی‌بار، سرویس حمل‌ونقل کالاهای حجیم و سنگین تیپاکس است که به‌صورت تحویل پلاک به پلاک ارائه می‌شود. این سرویس برای مشتریانی که قصد ارسال کالاهایی با وزن بیشتر از 50 کیلوگرم (جرمی یا حجمی) را دارند، بهترین انتخاب محسوب می‌شود. در نتیجه همه می‌توانند براساس برنامه زمانی حرکت ناوگان حمل‌ونقل تیپاکس، ارسال‌های خود را به تی بار بسپارند.

تی بار+تیپاکس

ویژگی‌های سرویس تی بار

در سرویس تی‌بار، سفارش بارهای حجیم و سنگین به‌صورت روزانه قابل ثبت بوده و طبق زمان‌بندی حامل‌های تی‌بار، (بسته به محدوده وزنی بار)، بارها از پلاک مشتری یا هاب و دفاتر منطقه‌ای تیپاکس جمع‌آوری و توزیع می‌شوند.

در این سرویس تمامی کالاها به‌جز ممنوعات ارسال، قابل جابه‌جایی هستند. اما برای بارهای نیازمند به شرایط نگهداری خاص (مانند کالاهای فاسدشدنی و یا یخچالی) درحال‌حاضر سرویسی تعریف نشده است.

پرداخت در این خدمت بر اساس پرداخت نقدی، پس‌کرایه و یا تسویه قراردادی امکان‌پذیر است. همچنین برای مشتریانی که در هر ماه، تعداد سفارش ثابت و مشخصی دارند، شرایط خاص تسویه‌حساب در بازه‌‎های زمانی در نظر گرفته خواهد شد.

درصورت مفقودی یا خسارت دیدن بار، جبران خسارت طبق قوانین تیپاکس و ارزش بار که توسط فرستنده (هنگام ثبت سفارش) انجام خواهد شد. ثبت شکایت از طریق تماس با واحد خدمات مشتریان یا مراجعه به بخش ثبت شکایت در وب‌سایت قابل انجام است.

 محدوده وزن، حجم و تعداد هر بسته

 • کم‌ترین وزن در سرویس: 50 کیلوگرم (حجمی یا جرمی، هر کدام بیشتر باشد)
 • بیش‌ترین وزن در سرویس: 300 کیلوگرم (حجمی یا جرمی، هر کدام بیشتر باشد)
 • بزرگ‌ترین ابعاد در سرویس: 200*220*150 (طول*عرض*ارتفاع)
 • تحویل و توزیع بارهای بین 50 تا 100 کیلوگرم، از پلاک مشتری انجام می‌شود.
 • تحویل و توزیع بارهای بین 101 تا 300 کیلوگرم، از هاب یا دفتر منطقه‌ای انجام می‌شود.

مزیت‌های سرویس تی بار:

 • جبران خسارت طبق ارزش اظهار شده
 • امکان رهگیری آنلاین
 • صرفه‌جویی در زمان
 • صرفه جویی در هزینه ارسال
 • امکان بارگیری در مبدا
 • امکان تخلیه در مقصد
 • پشتیبانی تلفنی
 • ارسال روزانه در مسیرهای معین
 • ارسال کالاهای حجیم و سنگین

شرایط نگهدای و کالاهای قابل حمل در سرویس تی‌بار به چه صورت است؟

در سرویس تی‌بار تمامی کالاها بجز ممنوعات ارسال ، قابل جابجایی هستند. اما برای بار‌های نیازمند به شرایط نگهداری خاص، مانند کالاهای فاسد شدنی و یا یخچالی، درحال حاضر خدمتی تعریف نشده‌ است.

شرایط تسویه حساب در سرویس تی‌بار چگونه است؟

پرداخت هزینه حمل در این خدمت به‌صورت نقدی، پسکرایه (پرداخت هزینه حمل در مقصد) یا COD (پرداخت هزینه کالا در مقصد ) امکان‌پذیر بوده و برای شرکت‌هایی که در هر ماه تعداد سفارش ثابت و مشخصی دارند، شرایط خاص تسویه حساب در بازه‌های زمانی در نظر گرفته می‌شود.

زمان ثبت سفارش و مدت زمان رسیدن بار در سرویس تی‌بار چگونه است؟

سفارش‌های این خدمت به‌صورت روزانه ثبت شده و تا دو روز بعد، به مقصد تحویل داده می‌شوند.

جبران خسارت در خدمت تی‌بار چگونه است؟

جبران خسارت طبق قوانین تیپاکس و ارزش بار که توسط فرستنده اعلام شده، صورت خواهد گرفت.

سرویس تی‌بار برای ارائه چه خدماتی است؟

تی‌بار، خدمتی برای ارسال بارهای سنگین و حجیم با وزن جرمی یا حجمی بیشتر از 50 کیلوگرم است.

به گفته مدیرعامل تیپاکس،  تیپاکس بر پایه دو ارزش "شبکه" و "برند" استوار اسـت و برای تحقـق وعـده‌های برندش، در سایه اطمیپنان و اعـتماد مشتریان شبکه‌ای از سرمایه‌های انسانی و تجهیزات مدرن و به‌روز را ایجاد کرده است.

مهرداد فاخر

از مهمترین اولویـت‌های تیپاکس در اخـلاق حرفه‌ای‌اش احترام به مشتریان در هر سطحی می باشد. رضایت مشتری دلیل بقاء و ارتقاء برند ما بوده و این امر جز با پاسخگویی صحیح میسر نمی‌‌شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان