رقم تسهیلات پرداختی بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران به مناسبت بیست و هفتمین سالروز ملی صادرات از اعطای بیش از ۹۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان این بانک تا پایان شهریورماه سال جاری خبرداد.

به گزارش اکونگار به نقل از بورس نیوز؛ رضا ساعدی فر، معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران گفت: نزدیک به ۸۳ هزار میلیارد ریال از تسهیلات اعطایی به مشتریان در مدت یاد شده ریالی و مابقی ارزی بوده است.

او با تاکید بر هدف گذاری برای حمایت ویژه از شرکت‌های دانش بنیان، ادامه داد: تا پایان شهریورماه جاری، بالغ بر ۵هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به این شرکت­ها اعطا شده است.

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران تصریح کرد: با توجه به اهمیت نقش شرکت­های کوچک و متوسط در ارتقا تولید و اشتغالزایی، اعطای تسهیلات به این شرکت­ها در دستور کار قرار گرفته و بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات در این حوزه پرداخت شده است.

ساعدی فر افزود: ۹ هزار و ۳۰۹ میلیارد ریال از تسهیلات اعطایی بانک از محل منابع صندوق توسعه ملی و بالغ بر ۹۱۰ میلیارد ریال نیز از محل قرارداد عاملیت با وزارت نفت به استناد بند “الف” تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تامین شده است.

معاون اعتبارات بانک یادآورشد: همچنین از محل بند تبصره ۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ (طرح­های تملک دارایی) بابت ۲ طرح مربوط به شرکت برق منطقه‌ای گیلان، مبلغ ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال مصوبه صادرشده که ازاین میزان تا پایان شهریورماه بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل این مصوبه، پرداخت شده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه