شناسه خبر: ۷۵۱
لینک کوتاه کپی شد

در خرداد ماه امسال اتفاق افتاد؛

افزایش ۵۰ درصدی تراز عملیاتی بانک ملت

بانک ملت گزارش تحلیلی فعالیت خود در مقطع منتهی به خرداد ۱۴۰۱ را اعلام کرد که بر اساس آن، درآمد حاصل از تسهیلات، سپرده‌گذاری و اوراق بدهی این بانک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (مبلغ ۵۳.۵۵۳ میلیارد ریال) با رشد ۴۹ درصدی رو به رو شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بانک ملت و بر اساس این اطلاعات، سود پرداختی به سپرده‌گذاران بانک ملت که با نماد وبملت و سرمایه ۲۶۲.۰۴۲ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور محسوب می‌شود، در پایان خرداد امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته و از مبلغ ۲۶.۹۴۱ میلیارد ریال به مبلغ ۳۹.۸۶۷ میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس این گزارش، تراز عملیاتی بانک ملت نیز در خرداد ۱۴۰۱، با رشد ۵۰ درصدی به مبلغ ۴۰.۰۱۵ میلیارد ریال رسیده که بالاترین رکورد ثبت شده در ۹ ماه گذشته است. این درحالی است که تراز عملیاتی بانک ملت نسبت به اردیبهشت امسال (مبلغ ۳۳.۸۱۶ میلیارد ریال) هم رشد ۱۸ درصدی را تجربه کرده است. بر این اساس، تراز عملیاتی بانک ملت (ماهانه) ۴/ ۱ برابر بانک دوم و بالغ بر دو برابر بانک سوم بورسی در این زمینه، گزارش شده است.

بنا بر این گزارش، بانک ملت با پیشتازی در صنعت بانکداری و حفظ جایگاه نخست، در خرداد سال جاری با تحقق مبلغ ۴۰.۰۱۵ میلیارد ریال تراز مثبت عملیاتی و مجموع ۱۲۵.۶۰۸ میلیارد ریال در ۳ ماهه سال جاری، توانسته است با اختلاف ۲۱۲ درصدی نسبت به بانک رتبه دوم اقتدار خود را در بین بانک‌های بورسی کشور به نمایش بگذارد.

این چندمین سال متوالی است که بانک ملت در هر دو بخش تراز عملیاتی ماهانه و تجمیعی در کل شبکه بانکی به این موفقیت دست می‌یابد. در بخش درآمد سپرده‌گذاری نیز، بانک ملت تا خرداد سال جاری توانسته است مبلغ ۲۲.۷۰۳ میلیارد ریال درآمد کسب کند و با سهم بازار ۴۶ درصدی رتبه نخست را در این زمینه از آن خود کند.

همچنین در بخش درآمد اوراق بدهی، بانک ملت تا خرداد سال جاری موفق شده است که مبلغ ۲۹.۳۱۳ میلیارد ریال درآمد به دست آورد و در این زمینه نیز با سهم بازار ۵۶ درصدی روی سکوی نخست بایستد. بانک ملت با سهم ۳۷ درصدی از خالص کارمزد نیز با اختلاف قابل توجه از سایر رقبا جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر