واکنش بانک آینده به یک خبر رسانه‌ای

روابط عمومی بانک آینده پیرو انتشار خبری در برخی از رسانه‌ها توضیحات این بانک را به منظور تنویر افکار عمومی به ویژه مشتریان و سهامداران منتشر کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بانک آینده؛ در بخشی از این بیانیه آمده است: هزینه‌ های بانک، به ویژه سود پرداختی به سپرده‌ گذاران که همیشه رأس موعد پرداخت شده است و قلم اصلی هزینه‌های هر بانک را تشکیل می‌ دهد؛ به محض تحمل، شناسایی و در صورت‌های مالی افشا شده است؛ لاکن، درآمد آنها، قطعاً، پس از پایان یافتن پروژه‌ها و با شرط بهره‌برداری و فروش، در دوره‌های گزارشگری بعدی شناسایی می‌گردند؛ لذا، این امر موجب نمایش زیان قابل توجه به دلیل عدم امکان افشای درآمدها، در صورت‌های مالی بانک آینده، درمقاطع گزارشگری فعلی می‌شود.

به‌ کار بردن کلید واژه‌ های نگران‌کننده "خلق نقدینگی" و "ایجاد تورم" در حالی است؛ که وثایق ارزنده مابه ازای اضافه برداشت، توسط بانک آینده، نزد بانک مرکزی تودیع شده است.

به نظر می‌ رسد؛ ارائه گزارشات خام و بدون تحلیل همه‌جانبه، از طریق برخی رسانه‌ها با چاشنی وحشت‌آفرینی در آحاد جامعه، بنابر تجارب گذشته و اقدامات مشابه قبلی، صرفاً موجب بهره‌برداری و سوءاستفاده رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی ایران می‌‌شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه