سود خالص بانک شهر در سال۱۴۰۱ چقدر بود؟

بانک‎ها با جمع آوری منابع از مشتریان خود و تاسیس شرکت های سهامی عام یا خاص انواع فعالیت های اقتصادی را تحت عنوان گروه مالی انجام می دهند و اینگونه یک بنگاه با بعد اقتصادی چند وجهی را تشکیل می‌دهند.

به گزارش اکونگار به نقل از چابک آنلاین، درحال حاضر ۲۰ بانک خصوصی و ۸ بانک دولتی در کشور فعال بوده که تمامی این بانک ها دارای شرکت های وابسته هستند.

به طور معمول با پایان سال مالی و برگزاری مجامع، صورت های مالی شرکت های بورسی وابسته در سامانه کدال منتشر می شود.

ازبانک شهر به عنوان یکی از ۲۰ بانک خصوصی فعال در کشور یاد می شود که دارای چندین هلدینگ با کاربری های مختلف است.

هرچند که گفته می شود تا این لحظه صورت های مالی سال گذشته شرکت های زیر مجموعه خود را  منتشر نکرده است.

گزارش ها نشان می دهد که برخی از شرکت های بانک شهر در زمینه های ساختمانی و عمرانی فعالیت دارند که شامل شرکت های مسکن و ساختمان جهان، ساختمان و عمران شهر پایدار، مسکن و عمران تجارت آتیه کیش و نوسازان شهر تهران می شود.

سایر شرکت های وابسته به بانک شهر نیزشامل شرکت های توسعه و گردشگری شهر آیین، توسعه بازرگانی بین الملل شهر، لیزینگ شهر، گروه مالی شهر،توسعه و نوآوری شهر، راهبرد هوشمند شهر، فن آوران ایمن شبکه، توسعه صنایع و معادن شهر، جهان اقتصاد و سرمایه آتیه ایرانیان، صرافی شهر،توسعه اعتبار سنجی شهر، پترو انرژی شهر ، آب برق کیش، سرمایه گذاری شهر آتیه، کارگزاری شهر، تامین سرمایه تمدن وسرویس بیمه شهر هستند که براساس سایت رسمی بانک شهر  شرکت های زیر مجموعه این بانک به ۲۱ مورد می رسد.

بانک شهر، بهمن ماه سال ۸۷ به صورت شرکت سهامی عام و تحت نام شرکت مالی و اعتباری شهر به ثبت رسید.

 در سال ۸۸ با مجوز بانک مرکزی به عنوان بانک شهر فعالیت بانکداری خود را آغاز کرد و نام آن به بانک شهر تغییر یافت.

این بانک درحال حاضر دارای ۱۳۳ شعبه در استان تهران، ۱۲۴ شعبه در سایر استان ها و ۴ شعبه در مناطق آزاد است.

با وجود آنکه شرکت های فعال در سازمان بورس و اوراق بهادار موظف به انتشار صورت های مالی خود  در سامانه کدال هستند اما بانک شهر تا کنون صورت های مالی سال ۱۴۰۱ شرکت های زیرمجموعه خود را در این سامانه منتشر نکرده است.

هرچند که صورت مالی تلفیقی  این بانک در تاریخ ۲۷ تیرماه سالجاری در سامانه کدال منتشر شده و ۲۸ تیرماه هم مجمع این بانک برگزار شده است.

بررسی عملکرد گروه بانک شهر نشان می دهد که سال گذشته را با سود خالص  ۳۸۳۷ میلیارد تومانی و  زیان انباشته ۲۴ هزار میلیارد تومانی به پایان رسانده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه