هزینه کلان تبلیغاتی ۷ بانک دولتی چقدر است؟

۷ بانک دولتی کشور درنیمه نخست سال گذشته، حدود ۴۳ میلیارد تومان بابت تبلیغات و انتشارات هزینه کردند.

به گزارش اکونگار به نقل از چابک آنلاین؛ براساس این گزارش، مجموع هزینه تبلیغات این ۷ بانک در مدت زمان مشابه سال ما قبل از آن برابر ۸۷ میلیارد تومان یعنی تقریبا دوبرابر مبلغ نیمه نخست سال ۱۴۰۱ بوده است. بانک ملی ایران با ۱۴ میلیارد تومان، بیشترین رقم هزینه‌کرد در تبلیغات و انتشارات ۶ ماهه نخست سال گذشته را در بین ۷ بانک دولتی به خود اختصاص داد.

براساس این گزارش، بانک مسکن با ۱۱ میلیارد تومان هزینه تبلیغات و انتشارات و بانک کشاورزی با ۷ میلیارد تومان هزینه تبلیغات و انتشارات در ۶ ماهه نخست سال گذشته در رتبه‌های بعدی قرار دارند. ناگفته نماند که هزینه تبلیغات و انتشارات بانک کشاورزی درنیمه نخست سال ۱۴۰۰، حدود دوبرابر رقم۶ ماهه نخست سال گذشته این بانک بوده است. درمقابل بانک‌های توسعه صادرات ایران، صنعت و معدن و توسعه تعاون کمترین هزینه‌کرد در تبلیغات و انتشارات را در ۶ ماهه نخست سال گذشته به خود اختصاص دادند. تبلیغات، در حوزه‌‌ بانک‌‌‌ها، با توجه به رقابت روزافزون بانک‌ها، از حساسیت ویژه‌‌‌ای برخوردار است.

با توجه به نقش اینترنت و اطلاعات در زندگی روزمره، انتخاب‌‌‌های مشتریان، هوشمندانه‌‌‌تر شده و کار بنگاه‌‌‌ها نیز سخت‌‌‌تر شده است. همان‌طور که می‌‌‌دانید نگهداری از پول مشتریان، تنها رسالت بانک‌‌‌های امروزی نیست. بانک‌‌‌های مختلف با اهداف مددکاری، قرض‌‌‌الحسنه، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری مشغول به فعالیت‌‌‌ هستند و بانک‌‌‌ها و موسسات مالی در سیستم اقتصادی عصر حاضر، خدمات مختلفی ارائه می‌‌‌دهند.

هزینه تبلیغاتی ۷ بانک دولتی

برای استفاده‌‌ بهینه از این خدمات، باید اطلاعات کافی در اختیار مشتریان قرار گیرد، زیرا خدمات و مزایایی که هر بانک و موسسه در اختیار مشتریان خود قرار می‌‌‌دهد، تا حدودی با دیگری متمایز است، بنابراین لازم است که خدمات و مزایای هر بانک و موسسه، معرفی شده و اطلاعات کافی و درست در اختیار عموم قرار گیرد که این همان تبلیغات است.

دیدگاه