تایید سطح یک توانگری مالی بیمه کوثر با نسبت ۱۸۴ درصد

سطح یک توانگری مالی بیمه کوثر با نسبت توانگری ۱۸۴ درصد توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تایید شد.

به گزارش روابط‌ عمومی بیمه کوثر و اعلام معاون مالی و اقتصادی، مطابق اجرای ماده 6 آئین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه (شماره 69) و با توجه به بررسی ها و کنترل صورت پذیرفته، بر مبنای صورت های مالی سال 1401 نسبت توانگری مالی شرکت برای سال 1402 معادل 184 درصد و در سطح یک مورد تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

به بیان مصطفی مقصودی کسب سطح یک توانگری و افزایش نسبت آن به عنوان یک هدف حائز اهمیت برای شرکت به حساب می آید و مبنای محاسبات توانگری، آخرین صورت های مالی حسابرسی شده و مفاد آئین نامه 69 بیمه مرکزی است و اتخاذ ترکیب مناسب فروش و مدیریت ریسک از عوامل موثر در کسب این سطح توانگری است.

وی افزود کسب سطح یک توانگری مالی برای هشتمین سال متوالی افزایش اعتماد مشتریان و ذی نفعان را به دنبال دارد و موجب مشارکت بیشتر سرمایه گذاران و بهره مندی مناسب از سرمایه سهام داران می گردد و شرکت را در تحقق اهداف کلانش جلب رضایت مشتریان و افزایش سودآوری یاری می دهد.

ایشان در پایان عنوان نمود: نسبت توانگری مالی پس از محاسبه مولفه هایی مانند مبلغ سرمایه موجود، ریسک صدور بیمه نامه، کل ریسک بازار، کل ریسک اعتبار و کل ریسک نقدینگی به دست می آید.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد