تکذیب دستمزدهای نجومی هیات مولدسازی / وزیر اقتصاد : دستگاه قضا ورود کند

وزیر اقتصاد گفت: از دستگاه قضایی انتظار داریم در ارتباط با ادعای نادرست مطرح شده مبنی بر دریافت دستمزد توسط هیات ۷نفره مولدسازی ورود کند و نتیجه بررسی خود را فورا به افکار عمومی اعلام نماید.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، روز گذشته احمد توکلی، رییس دیده‌بان شفافیت در نامه‌ای اعلام کرد ۷ مدیر از مدیران هیات طرح مولدسازی ۳۵۰میلیون تومان حق‌الزحمه دریافت کرده‌اند. 

احمد توکلی در این نامه مهمترین نتیجه مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت را  نظام نقض گسترده حقوق ملت، لگدکوب کردن حق دادخواهی، سلب حق نظارت مردم و ایجاد بستر فساد قانونی گسترده دانسته است. این موضوع در رسانه‌ها و افکار عمومی بازتاب ویژه‌ای داشت. 

صبح امروز احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در واکنش به این موضوع از دستگاه قضا درخواست ورود به ماجرا و شفاف‌سازی را داشت. 

تکذیب حق‌الزحمه پرداختی به اعضای هیات مولدسازی

 وزیر امور اقتصادی و دارایی در توضیح ادعا‌هایی درباره حق الزحمه اعضای هیات مولدسازی ضمن تکذیب و خلاف واقع دانستن این ادعا گفت: مبلغ مورد اشاره در قانون طبق آیین نامه اجرایی موجود صرف پرداخت هزینه‌های مربوط به اجرای قانون مولدسازی شده و فهرست هزینه کرد آن طبق قانون هر 6 ماه افشا می‌شود و به هیچ عنوان پرداختی برای اعضای هیات مولد سازی در آن در نظر گرفته نشده است.

نتیجه بررسی دستگاه قضا به افکار عمومی اعلام شود

 سیداحسان خاندوزی تاکید کرد: از دستگاه قضایی انتظار داریم در ارتباط با ادعای نادرست مطرح شده مبنی بر دریافت دستمزد توسط هیات 7نفره مولدسازی ورود کند و نتیجه بررسی خود را فورا به افکار عمومی اعلام نماید.
وی با بیان اینکه این هیات نه دریافتی داشته و نه خواهد داشت تصریح کرد: این ادعا مصداق بارز خلاف‌گویی و اخلال در امنیت روانی جامعه است.

 

دیدگاه