شناسه خبر: ۲۳۲۰
لینک کوتاه کپی شد

اختصاص دو هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های معدنی در لرستان

رئیس سازمان صمت لرستان گفت: ایمیدرو بیش از ۲ هزار میلیارد تومان پروژه در استان در دست اجرا دارد.

اختصاص دو هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های معدنی در لرستان

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا؛ بهمن جعفری، رئیس سازمان صمت استان لرستان گفت: در لرستان بیش از ۱۸ نوع ماده معدنی وجود دارد و اکثرا از نوع غیرفلزی هستند.

او ادامه داد: در سال‌جاری پروانه بهره‌‌‌برداری معدن سنگ‌ آهن در الیگودرز صادر شده و تاکنون بیش از ۱۰‌ هزار تن از این ماده معدنی استخراج شده است.

رئیس سازمان صمت لرستان با بیان اینکه ماده معدنی منگنز در شهرستان نورآباد وجود دارد، بیان کرد: پهنه‌‌‌ای که ایمیدرو تعریف کرده بود به هفت زیرپهنه تبدیل شده که از این تعداد، چهار پهنه در الیگودرز و سه پهنه در بروجرد وجود دارد.

جعفری اضافه کرد: یکی از این مواد معدنی احتمال داده شده که طلا باشد که این امر مستلزم اقدامات ژئوشیمی و ژئو‌فیزیک بوده تا مشخص شود چه نوع ماده معدنی فلزی با چه ذخیره، امکان استخراج آن و صنایع فرآوری آن به چه صورت باشد.

او افزود: خوشبختانه ایمیدرو در سال‌جاری بیش از ۲هزار میلیارد تومان پروژه در استان در دست اجرا دارد.

رئیس سازمان صمت لرستان اظهار کرد: پروژه کاغذ از سنگ الیگودرز یکی از این پروژه‌‌‌هاست که در سال‌های گذشته جزو مصوبات دولت محسوب می‌شود و در سال‌جاری با توجه به پیگیری‌‌‌های انجام‌شده قرار شد ایمیدرو ماشین‌‌‌آلات و تجهیزات این پروژه را تامین کند.

جعفری با بیان اینکه پنج میلیون دلار حجم سرمایه‌گذاری خطوط تولیدی این پروژه است، بیان کرد: کمپانی سازنده ماشین‌‌‌آلات نیز تعیین شده است.

او اضافه کرد: آهک هیدراته پلدختر یکی دیگر از پروژه‌‌‌هاست که هم‌‌‌اکنون ۸۰‌ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بخش عمده‌‌‌ای از این پروژه، ماشین‌‌‌آلات داخلی هستند که عقد قرارداد شده و بالغ بر ۸۵‌درصد هم ماشین‌‌‌آلات ساخته شده است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر