هزینه‌های سرسام‌آور مراقبتی نوزادان برای والدین/ قیمت پوشک بچه چند؟+ جدول

قیمت پوشک بچه یکی از هزینه‌های پدر و مادران در دوران نوزادی فرزندشان است که بخش قابل توجهی از هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش اکونگار، وسایل و ملزومات مراقبتی و بهداشتی نوزادان در دهه‌های اخیر تغییر بسیاری کرده است. استفاده از پوشک بچه یکی از وسایل نگهداری نوزاد به شمار می‌رود. 

اکونومیست: چرا ارائه مشوق‌های مالی برای فرزندآوری جواب نمی‌دهد؟

پوشک بچه مانند سایر لوازم نوزاد همزمان با رشد آن نیازمند تغییر سایز است. به همین دلیل پوشک بچه همانند لباس بچه در سایزهای مختلف و با قیمت‌های متفاوت عرضه می‌شود. 

در بیشتر مواقع بسته به سایز لباس نوراد، سن نوزاد و جسه او پوشک مناسب خریداری می‌شود که هر کدام از سایزها بسته به برند دارای قیمت متفاوتی است. 

سال گذشته قیمت پوشک بچه با یک جهش چشمگیر رو به رو شد.  البته قیمت پوشک بچه در یک دهه اخیر با نوسانات جدی رو به رو شده است. برای مثال در سال 1397 به دلیل تشدید تحریم‌ها و افزایش شدید نرخ ارز، به یکباره قیمت پوشک بچه جهش کرد. 

درحال حاضر تعداد انگشت شماری از شرکت‌های تولیدکننده پوشک بچه در کشور فعالیت می‌کنند که بخش عمده‌ای از فعالیت آنها به قیمت دلار و نرخ ارز گره خورده است. در صورت تشدید تحریم‌ها و جهش ارزی قیمت پوشک بچه هم افزایش می‌یابد و در صورت التهاب قیمتی و کمبود ماده اولیه پوشک بچه نیز در بازار کمیاب می‌شود.

در سال 1402 به یکباره قیمت پوشک بچه در بازار با افزایش 10درصدی رو به رو شد. همچنین در سال 97 به یکباره قیمت پوشک بچه از 12هزار تومان به 27هزار تومان رسید. 

به طور میانگین هر نوزاد کمتر از یک ماه روزانه 6تا 10عدد پوشک استفاده می‌کند.

از پنج ماهگی تا دوازده ماهگی به طور طبیعی یک کودک بین 6 تا 8 عدد پوشک بچه مصرف می‌کند. 

در ادامه بخشی از قیمت پوشک بچه در بازار می‌آید. 

نام برند  قیمت(تومان)
 مای بی‌بی سری پول 170هزار
مرسی سایز5 147هزار 
بی‌بی کینگ سایز 4 43هزار 
ببم سبز سایز4 50هزار

 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد