نظارتی بر قنادی‌های آنلاین وجود ندارد

رئیس اتحادیه صنف دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه‌قنادی گفت: کسب و کار‌های آنلاین در بخش شیرینی‌پزی و کیک‌پزی به صورت کاملا مجزا و بدون نظارت اتحادیه قنادی در حال فعالیت هستند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایلنا، علی بهره‌مند، رئیس اتحادیه صنف دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه‌قنادی گفت: کسب و کارهای آنلاین در بخش شیرینی‌پزی و کیک‌پزی به‌ صورت کاملا مجزا و بدون نظارت اتحادیه قنادی در حال فعالیت هستند و هیچگونه نظارتی در مورد این کسب و کارها صورت نمی‌گیرد. اغلب افراد به اسم شیرینی و کیک خانگی، وارد این  حوزه شده‌اند و نه از نظر بهداشت زیر نظر هستند و نه از نظر مالیات، مبلغی را پرداخت می‌کنند.

کاهش تقاضا؛ گریبان گیر صنف شیرینی فروشی/ ابطال حدود ۵۰۰ پروانه صنفی

بهره‌مند همچنین با بیان اینکه این کسب و کارها برای نیروهای زیر نظرشان هیچ بیمه‌ای نیز پرداخت نمی‌کنند، توصیه کرده که خریداران هوشیار باشند و از این کسب و کارها خرید خود را انجام ندهند به این دلیل که اگر مشکلی بابت خریدشان رخ دهد به‌ علت عدم نظارت اتحادیه، این کسب و کارها قابل پیگیری و شکایت نیستند. دولت باید برای این کسب و کارهای آنلاین تدابیری وضع کند تا فعالیت این افراد زیر نظر اتحادیه قنادی، وزارت بهداشت و اداره اماکن باشد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان