برق صنایع در تابستان قطع می شود؟

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید انتقال و توزیع نیروی برق گفت: وزارتخانه‌های نیرو و صمت برای تامین برق پایدار صنایع در اوج بار تابستان ۱۴۰۳ توافق کردند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایلنا، مصطفی رجبی مشهدی در نشست مشترک با حضور مدیران ارشد وزارتخانه های نیرو و صنعت و معدن افزود: در این نشست مقرر شد تا وزارتخانه های نیرو و صمت با هدف تامین برق پایدار و نیز تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» حداکثر همکاری و هم افزایی را با یکدیگر داشته باشند.

وی با بیان اینکه مقرر شده دو وزارتخانه با تشکیل کارگروه مشترک و تشکیل جلسه های منظم تا نیمه خرداد اولویت های خود را در جهت تحقق دو هدف ذکر شده به صورت عملیاتی مطرح کرده و نهایت همکاری را با یکدیگر داشته باشند و در هر زمان حداکثر انرژی قابل تحویل در اختیار صنایع قرار گیرد.

رویکرد نو، گره‌‌گشای تامین برق صنایع؟

مدیرعامل توانیر ادامه داد: محدودیت های انرژی برق تحویلی به صنایع نسبت به سال گذشته با تفاهم طرفین کاهش یافته و در عین حال برنامه مدیریت مصرف برق همه صنایع همچون سال گذشته در قالب تفاهم نامه مشترک به مشترکان و دستگاه های ذیربط ابلاغ خواهد شد.

رجبی مشهدی گفت: همچنین مقرر شد پس از اتمام ابلاغ مشترک برنامه مدیریت مصرف صنایع، کارگروه مذکور با تشکیل جلسه هفتگی بر روند اجرای برنامه ها نظارت داشته باشند.

وی افزود: برنامه ریزی لازم به منظور مدیریت مصرف سایر بخش های غیر از صنایع نیز از مصوبه های این نشست بود که مقرر شد برنامه های مدیریت مصرف صنایع و پیامدهای آن با تدوین بسته های محتوایی مناسب به مردم اطلاع رسانی شود تا مشارکت حداکثری لازم در زمینه مصرف بهینه برق تحقق یابد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان