«اکونگار» بررسی کرد

جزئیات اضافه پرداخت بازنشستگان از خرداد/ معلمان بازنشسته چگونه رتبه بندی می‌شوند؟

بالاخره همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام می‌شود. با همسان سازی انجام شده فاصله حقوق بازنشستگان و شاغلان ۴۰درصد کاهش پیدا می کند که این به معنی بالا رفتن حقوق بازنشستگان است.

به گزارش اکونگار، سازمان برنامه اعلام کرده از خرداد ماه این اضافه پرداخت انجام می‌شود و حتی مابه التفاوت دو ماه اول سال نیز محاسبه و به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

بدهی ۱۳۰همتی دولت به تامین اجتماعی کی پرداخت می‌شود؟

تامین منابع مورد نیاز همسان سازی حقوق بازنشستگان از افزایش مالیات بر ارزش افزوده

این تصمیم در قانون بودجه 1403 گرفته است. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قرار شد با یک درصد افزایش مالیات بر ارزش افزوده، ۵۰ همت برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پرداخت شود.

داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: به محض ابلاغ قانون هم صندوق بازنشستگی کشوری و هم صندوق تأمین اجتماعی همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرا خواهند کرد.

بازنشستگی خانم‌ها

وزارت آموزش و پرورش مطالبات بازنشستگان را اعلام کند

او در خصوص رتبه بندی معلمان بازنشسته گفت: برای بازنشستگان ۳۱ شهریور سال قبل تا کنون باید وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای میزان مطالبات بازنشستگان را اعلام کند تا در قالب دیون دولت پرداخت کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه متذکر شد: مرجع تشخیص میزان مطالبات بازنشستگان معلم خود وزارت آموزش و پرورش است.

بودجه جوانی جمعیت چطور تامین می‌شود؟

او همچنین اظهار کرد: برای قانون جوانی جمعیت امسال در قالب تبصره ۱۳ قانون بودجه قرار است یک درصد از بودجه شرکت‌های دولتی یک درصد به موضوعات فرهنگی دستگاه‌ها مانند آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد منابع خوبی پیش بینی شده است.

 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان