بدهی ۱۳۰همتی دولت به تامین اجتماعی کی پرداخت می‌شود؟

یک نماینده مجلس از پرداخت بدهی ۱۳۰همتی دولت به سازمان تامین اجتماعی خبرداد.

به گزارش اکونگار، در روزهای پایانی سال گذشته سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که دولت بدهی خود را با این سازمان تسویه کرده است. در اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی آمده است: قرارداد واگذاری ۱۷ درصد از سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به این سازمان به‌عنوان بخشی از تعهد دولت در بودجه سال جاری برای پرداخت حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی بین سازمان خصوصی‌سازی و سازمان تأمین‌اجتماعی امضا شد.

مدیرعامل تامین‌اجتماعی درباره رقم دقیق حقوق مستمری‌بگیران چه گفت؟

لزوم تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی 

این درحالی است که کانون بازنشستگان تامین اجتماعی با گلایه از وضعیت معیشتی بازنشستگان به دنبال همسان سازی حقوق بازنشستگان است. بسیاری از این افراد معتقدند که اگر دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند، بخشی از مشکلات و معضلات برچیده خواهد شد. 

تصویب پرداخت بدهی 130هزار همتی دولت به تامین اجتماعی

احمد نادری، نماینده مجلس در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: مجلس با تصویب پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی و پیگیری تسریع در پرداخت ۱۳۰  همت به سازمان تامین اجتماعی، از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حمایت کند. 

photo_2024-05-13_10-42-17

برنامه هفتم توسعه گره گشای بازنشستگان می‌شود؟

بسیاری از فعالان این حوزه معتقدند که بر خلاف نظر دولت، برنامه هفتم توسعه حمایتی از بازنشستگان نکرده و در برنامه هفتم توسعه ۴۹ تا ۵۰ موضوع در ارتباط با صندوق تأمین اجتماعی آمده است که از این تعداد ۱۷ الی ۱۸ موضوع مهم است. از این ۱۷ الی ۱۸ موضوع ۸ الی ۹ بند اساسی وجود دارد که ساختار و اموال سازمان تأمین اجتماعی را از بین خواهد برد.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان