نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران در گفت‌وگو با«اکونگار»:

ارزشیابی داروخانه‌ها بر اساس حجاب را تکذیب می‌کنم

نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران ارزشیابی داروخانه‌ها بر اساس حجاب را تکذیب کرد.

به گزارش اکونگار، در روزهای گذشته خبری مبنی بر ارزشیابی داروخانه‌ها بر اساس حجاب به نقل از رییس سازمان غذا و دارو منتشر شد که بلا فاصله از سوی روابط عمومی این سازمان خبر تکذیب و اعلام شد که تنظیم‌کننده خبر از گفتار به متن دچار اشتباه محتوایی شده است.

سهمیه داروخانه‌ها با توجه به وضعیت حجاب در آنها تعیین می‌شود

کنترل حجاب مراجعین به عهده داروخانه‌داران نیست

درحالی که این موضوع از سوی سازمان غذا و دارو تکذیب شده بود، بازهم رییس شورای عالی داروخانه‌های ایران به آن واکنش نشان داد و گفت:  هنوز هیچ دستورالعملی در این زمینه به دست آن‌ها نرسیده و اگر منظور رئیس سازمان، حجاب بیماران و مراجعه کنندگان به داروخانه‌ها باشد، چنین کاری از داروخانه دارها ساخته نیست چرا که وظیفه آن‌ها تنها «ارائه دارو به بیمار مستاصل است».

مشکل کمبود دارو است نه حجاب

در ادامه حاشیه‌های مرتبط با ارزشیابی داروخانه‌ها بر اساس حجاب پرسنل، انجمن داروسازان هم به آن واکنش نشان داد. مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان مشکل اصلی را کمبود دارو عنوان کرد، نه موضوع حجاب. 

در ارزشیابی داروخانه‌ها قسمت کمی از امتیازها به پوشش پرسنل تعلق دارد

در همین رابطه بهمن صبور، نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران به «اکونگار» گفت: در ارزشیابی، قسمت کمی از امتیازها به پوشش پرسنل و اتیکت آن ها داده می شود و شاید بخاطر همین چند امتیاز محدود، معدل امتیاز آن ها کم تر از 800 می شود. جز این مورد، ارزشیابی خاص دیگری وجود ندارد و مسائل مرتبط با حجاب در این رابطه را تکذیب می کنم.

به گفته وی، در طول سال حداقل 4 مرتبه بازرسی و ارزیابی از داروخانه‌ها انجام می شود و به این مجموعه ها امتیاز داده می‌شود. معدل مجموع بازرسی ها از داروخانه نباید کم تر از 800 باشد. به داروخانه‌هایی که امتیاز کم تر از 800 مزایای داروخانه های منتخب اعطا نمی‌شود و از ارائه داروهای خاص منع می‌شوند. همچنین امتیاز شبانه روزی به این قبیل داروخانه‌ها که امتیاز زیر 800 دارند، داده نمی‌شود.

مشروح این گفتگو را اینجا بخوانید

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان