تعیین تکلیف قیمت بنزین در تبصره هدفمندی بودجه۱۴۰۳/بنزین گران می‌شود؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:تبصره هدفمندی با نرخ‌های سال گذشته در نظر گرفته شده است و دولت نباید برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین یا سه نرخی کردن آن داشته باشد.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، مالک شریعتی نماینده مجلس و عضو کمیسیون انرژی در پاسخ به این سوال که آیا امسال بنزین سه نرخی می‌شود گفت: این مساله در اختیار دولت است، اما تا کنون دولت مجوزی در رابطه با این موضوع از مجلس دریافت نکرده و حتی برنامه‌ای به مجلس ارائه نشده است.

با کارت ملی اینگونه بنزین دریافت کنید+ جزییات

وی ادامه داد: البته باید در نظر داشت که تبصره هدفمندی با نرخ‌های سال گذشته در نظر گرفته شده است.

شریعتی خاطر نشان کرد: دولت نباید برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین یا سه نرخی کردن آن داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بحث ما افزایش قیمت نیست بلکه مدیریت مصرف است و کسی که مازاد مصرف باید قیمت بالا تری بپردازد.

قیمت بنزین در لایحه بودجه 1403 چقدر تعیین شد؟

به گزارش اکونگار، از زمانی که دولت لایحه بودجه 1403 را تقدیم مجلس کرد، قیمت بنزین یکی از موارد پرچالش بود، درحالی که زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین به گوش می‌رسید، اما دولت و مجلس بحث افزایش قیمت بنزین را منتفی اعلام کردند. 

نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون انرژی هم، موضوع تعیین قیمت بنزین را به دولت واگذار کرده و اعلام کردند که دولت در افزایش قیمت بنزین اختیار تام دارد. از سوی دیگر واکنش‌ها نسبت به بنزین سه نرخی منفی بوده و بارها تاکید شده است که بنزین سه نرخی شایعه است و دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد. 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان