واکنش یک کارشناس روابط بین الملل به سهمیه دارویی بر اساس حجاب + توییت

رضا نصری، کارشناس روابط بین الملل در توئیتی از رئیس دولت نسبت به سهمیه دارویی داروخانه ها بر اساس حجاب سئوالاتی پرسید

به گزارش اکونگار، به نقل از انتخاب، رضا نصری، کارشناس روابط بین الملل، از رییس جمهور در مورد سهمیه دارویی داروخانه‌ها بر اساس حجاب دو سوال پرسید.

اعتراض یک اقتصاددان به افزایش ۱۵۷درصدی بودجه نهاد ریاست جمهوری

وی در توئیتی نوشت: ‌اگر خبر سهمیه دارویی داروخانه‌ها بر اساس وضع حجاب درست باشد، لازم است آقای رئیسی به دو پرسش پاسخ دهند:

۱) اول اینکه این سیاست وزارت بهداشت چه نسبتی با تلاش چند ساله کشور برای رفع تحریم‌ها و بهرمندسازی مردم از حق برخورداری از دارو و درمان و بهداشت دارد؟ آیا سال‌ها برای رفع موانع دسترسی بیماران به دارو تلاش شده تا امروز خود دولت موانع و سختی‌های جدیدی برای آن‌ها ایجاد کند؟

۲) دوم اینکه اگر این سیاست وزارت بهداشت صرفاً بهانه‌ای برای پنهان کردن کمبود دارو در کشور است، چرا برای پیشگیری از چنین مشکلی از همان روز اول ۶ میلیارد دلار دریافتی از کره جنوبی برای خرید دارو استفاده نشد؟

بعضی دوستان ایراد گرفته‌اند که سهمیه‌بندی دارو بر اساس حجاب متوجه بیماران نیست بلکه مربوط به داروخانه‌هاست. من هم می‌دانم. به همین خاطر از «دسترسی» به دارو و ایجاد «موانع» و «سختی‌های جدید» نوشتم. اینکه دولت بیماری را وادار کند به داروخانه‌ای دورتر از محل زندگی خود مراجعه کند، یعنی دسترسی او را به دارو - که ممکن است در شرایط اضطراری نیاز داشته باشد - سخت‌تر کرده است!

اصولاً چه ضرورتی دارد موضوع حجاب را به دارو و درمان پیوند بزنید؟ مگر وزارت بهداشت در حوزه حجاب مسئولیتی دارد؟

این سیاست هم غیر ضروری است، هم نسبت به بیماران بی انصافی است و هم احتمالا مغایر با قانون اساسی است!

896248

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان