اخذ مالیات بر ارزش افزوده از حمل و نقل درون شهری خلاف قانون است

انجمن تجارت الکترونیک تهران با صدور بیانیه ای نسبت به اخذ مالیات بر ارزش افزوده از خدمات حمل و نقل دورن شهری واکنش نشان داد و آن را تصمیمی بر خلاف قانون خواند.

به گزارش اکونگار، به نقل از زومیت، انجمن تجارت الکترونیک تهران، در بیانیه‌ای اعلام کرده است اخذ مالیات بر ارزش افزوده از خدمات حمل‌ونقل درون‌شهری نه تنها تصمیمی خلاف قانون است که آثار زیان‌بار فراوانی را نیز به‌همراه خواهد داشت.

حذف «عجله ندارم»از تپسی به دستور قضایی

به گزارش روابط عمومی انجمن تجارت الکترونیک تهران، در این بیانیه آمده است: چندی پیش سازمان امور مالیاتی کشور در اقدامی مغایر با قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین علی رغم بخشنامه صادره سال ۱۳۹۹ سازمان امور مالیاتی مبنی بر معافیت شرکت های ارائه دهنده خدمات هوشمند جابجایی مسافر از مالیات بر ارزش افزوده، متأسفانه برگه قطعی مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت های تاکسی اینترنتی صادر کرده است ‌که خوشبختانه با واکنش منطقی تعداد قابل توجهی از نمایندگان مبنی بر مخالفت با این اقدام مغایر قانون همراه شد. انجمن تجارت الکترونیک تهران ضمن قدردانی از آقای میر تاج‌الدینی و سایر نمایندگان مخالف، تاکید می‌کند اخذ مالیات بر ارزش افزوده از خدمات حمل‌ونقل درون‌شهری نه تنها تصمیمی خلاف قانون است که آثار زیان‌بار فراوانی را نیز به‌همراه خواهد داشت.

تاکسی‌های اینترنتی هم اینک زیرساخت بخش قابل توجهی از سفرهای درون‌شهری در سراسر کشور را تأمین می‌کنند و طبعا، هر شکلی از افزایش دستوری تعرفه‌های این بخش، آثار تورمی غیرقابل جبرانی را به‌همراه خواهد داشت. علاه بر آن، سرویس‌های حمل‌ونقل اشتراکی از بخش‌های مهم اقتصاد دیجیتال به شمار می‌آیند و ایجاد هزینه‌های سربارِ غیرکارشناسی برای این گروه از استارتاپ‌ها، بدنه‌ی اکوسیستم دیجیتال را نیز نحیف‌تر می‌سازد.

انجمن تجارت الکترونیک تهران از وزارت محترم اقتصاد تقاضامند است تا با عنایت به مشکلات عدیده‌ی این طرح که پیش‌تر عنوان شد، تدابیر لازم را جهت رفع این مساله در نظر گرفته و جلوی بروز مشکلات مختلف حاصل از این تصمیم را بگیرند.

روز گذشته بیش از ۳۰ نماینده در نامه‌ای به هیئت‌رئیسه‌ی مجلس با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ی تاکسی‌های اینترنتی در ازای دریافت مالیات بر ارزش افزوده مخالفت کرده‌اند. به گفته‌ی نماینده‌ی تبریز، درخواست سازمان امور مالیاتی در این مورد خلاف قوانین مصوب مجلس است.

 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان