سخاوتمندترین کشورها در پرداخت حقوق بازنشستگان/ بهشت مستمری بگیران بازنشستگی کجاست؟

بررسی‌های یک موسسه اقتصادی در بریتانیا نشان می‌دهد که بسیاری از بازنشستگان از حقوق خود رضایت ندارند و معتقدند که حداقل هزینه‌های زندگی یک بازنشسته را پوشش نمی‌دهد.

به گزارش اکونگار به نقل از moneyweek، بررسی‌های انجام شده از سوی یک موسسه تحقیقاتی در کشور انگلستان نشان می‌دهد که مستمری بگیران در این کشور از میزان حقوق خود رضایت ندارند و حقوق بازنشستگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورها پایین است.

۲ اقدام غیرقانونی دولت در مصوبه مزدی ۱۴۰۳/ دولت باحذف کدام ماده‌های قانونی حقوق کارگران را تضعیف کرد؟

درحال حاضر حقوق بازنشستگان در بریتانیا حدود 221.20پوند در هفته تعیین شده که نسبت به سال‌های گذشته وضعیت بهتری دارد، اما همچنان سطح رضایت بازنشستگان از میزان حقوق پایین است. حتی کسانی که حقوق بازنشستگی کامل دولتی به میزان 11502 پوند در سال دریافت می کنند با کسری تقریباً 3000 پوندی برای حفظ «حداقل» استاندارد زندگی مواجه هستند.

هزینه زندگی یک بازنشسته در بریتانیا چقدر است؟

طبق دستورالعمل‌ها، یک مستمری بگیر(در صورت تجرد) برای داشتن حداقل‌های زندگی در دوران بازنشستگی نیاز به حقوق 14400 پوند در سال دارد.

در بررسی انجام شده وضعیت حقوق بازنشستگی در کشورهای اروپایی و استرالیا مورد تحلیل قرار گرفته و سخاوتمندترین کشورها از نظر پرداخت حقوق بازنشستگان به ترتیب معرفی شده‌اند.

وضعیت پرداخت حقوق بازنشستگی در کشورهای اروپایی چگونه است؟

یک موسسه خصوصی در بریتانیا تحقیقی در زمینه وضعیت حقوق بازنشستگی در کشورهای مختلف را ارایه داده نشان می‌دهد در کشورهایی مانند ایتالیا و دانمارک حقوق بازنشستگی همانند حقوق دوران فعالیت در مجموعه است. در حالی که در استرالیا کارفرمایان مجبورند که 11٪ از درآمد شرکت  را به یک طرح بازنشستگی اختصاص دهند. همچنین کارمندان می‌توانند انتخاب کنند که در زمان کار 4٪ از حقوقشان برای دوران بازنشستگی پرداخت کنند تا مجموع آن به 15درصد برسد.

در بررسی انجام شده وضعیت حقوق بازنشستگی در  11 کشور انگلستان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، هلند، آلمان، دانمارک، فرانسه، استرالیا، ایالات متحده و کانادا تجزیه و تحلیل شده است.

حقوق بازنشستگی

این کشور بهشت بازنشستگان است

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که اسپانیا بالاترین حقوق بازنشستگی را نسبت به میانگین دستمزد خود پرداخت می‌کند. بنابراین، بازنشسته ‌ی که با میانگین دستمزد کار کرده باشد، 80 درصد از درآمد قبل از بازنشستگی خود را به عنوان حقوق بازنشستگی دریافت می‌کند.

ایتالیا و هلند با 76 درصد و 75 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند و بریتانیا با 42 درصد در جایگاه هفتم قرار دارد.

سخاوتمندترین کشور در پرداخت حقوق بازنشستگی

بررسی‌ها نشان می‌دهد که دانمارک سخاوتمندترین سیستم بازنشستگی در حال ظهور  را دارد. زنی که نصف میانگین دستمزد در دانمارک را دریافت می کند، پس از بازنشستگی 117درصد از درآمد قبل از بازنشستگی خود را به عنوان مزایا و مستمری دریافت می‌کند؛ بنابراین حقوق بازنشستگی او در واقع بیشتر از درآمد او در زمان کار خواهد بود.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که اگر بر اساس پوند، حقوق بازنشستگی را در کشورها دسته بندی کنیم ایتالیا معادل 44000 پوند در سال به مستمری بگیران حقوق پرداخت می‌کند، در حالی که این رقم بر اساس آمارهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در کشور  انگلستان 25000 پوند است.

چرا حقوق بازنشستگی در کشورها متفاوت است؟

در برخی کشورهای اروپایی  تفاوت حقوق بازنشستگی بسیار زیاد است، به عنوان مثال، بار مالیات بر درآمد در هلند و دانمارک بیشتر از بریتانیا است.

یکی از مشکلات کارفرمایان این است که مبلغ پرداختی آنها بسیار بیشتر از حقوقی است که صندوق‌های بازنشستگی به بازنشستگان پرداخت می‌کنند. این موضوع در کشورهایی مانند فرانسه و اسپانیا بسیار ملموس است.

افزایش سن بازنشستگی در دانمارک و هلند

در برخی کشورها مانند هلند و دانمارک، سن بازنشستگی متناسب با امید به زندگی در حال افزایش است؛ بنابراین انتظار نمی‌رود که کارگران تا اواخر عمر خود از مزایای بازنشستگی چندان بهره‌مند شوند.

برای یک کارگر متولد سال 2000، سن بازنشستگی دولتی در دانمارک 74 سال، در ایتالیا 71 سال و در هلند 70 سال پیش بینی می‌شود. در مقابل، سن بازنشستگی دولتی او در بریتانیا 68 سال خواهد بود.

 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد