بزرگترین اقتصاد اروپا از خطر عبور کرد؟

تورم آلمان در ماه آوریل ۲.۲ درصد ثبت شد.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، اداره آمار فدرال (Destatis) اعلام کرد که تورم سالانه آلمان در ماه آوریل به ۲.۲ درصد رسید و شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) به صورت ماهانه ۰.۵ درصد افزایش یافت.

بزرگترین اقتصاد اروپا دچار رکود می شود

قیمت انرژی سال به سال، ۱.۲ درصد کاهش، در حالی که قیمت مواد غذایی ۰.۵ درصد افزایش یافت. شاخص قیمت مصرف‌کننده اصلی، بدون غذا و انرژی، در ماه آوریل ۲۰۲۴ نسبت به آوریل ۲۰۲۳ سه درصد افزایش یافت.

روث برند-رئیس اداره آمار فدرال- اظهار کرد نرخ تورم از ابتدای سال کمتر از سه درصد بوده است. به‌ویژه قیمت‌های انرژی و مواد غذایی از ژانویه ۲۰۲۴ بر نرخ تورم تاثیر منفی گذاشته است.

مرکز تحقیقات اقتصادی اروپا (ZEW) اظهار کرد که شاخص احساسات اقتصادی آلمان در ماه مه به ۴۷.۱ رسید که ۴.۲ واحد نسبت به ماه گذشته افزایش یافت. نماگر وضعیت فعلی نیز در ماه مه بهبود یافت و به منفی ۷۲.۳ واحد رسید که نسبت به ماه آوریل ۶.۹ واحد افزایش داشت.

در همین حال، شاخص وضعیت فعلی در منطقه یورو در ماه مه با ۱۰.۲ واحد افزایش به منفی ۳۸.۶ رسید و شاخص احساسات اقتصادی در منطقه با ۳.۱ واحد رشد در ۴۷.۰ واحد قرار گرفت.

پروفسور آخیم وامباخ - رئیس مرکز تحقیقات اقتصادی اروپا - اظهار کرد اعتماد افزایش می‌یابد؛ به دنبال رشد قوی‌تر از حد انتظار اقتصاد آلمان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، ارزیابی وضعیت فعلی و انتظارات اقتصادی مطلوب‌تر شده است.

وی افزود نشانه‌های بهبود اقتصادی در حال افزایش است که با ارزیابی بهتر از کل منطقه یورو و چین به‌عنوان بازار صادراتی کلیدی تقویت می‌شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان