واکنش هواوی به تحریم آمریکا

هواوی تحریم‌های آمریکا را مانعی برای توسعه و پیشرفت خود نمی‌بیند.

به گزارش اکونگار به نقل از دیجیاتو؛ هواوی اخیراً کنفرانسی برگزار کرد که در آن استراتژی‌های مرتبط با هوش مصنوعی را موردبحث قرار داد. در طول این رویداد، هواوی در مورد چالش‌های خود صحبت کرد و گفت ایالات‌متحده فشار خود را بر شرکت‌های چینی، خصوصاً هواوی افزایش می‌دهد. بااین‌حال، این شرکت همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.

به گزارش هواوی سنترال، «ژو ژیجون»، رئیس دوره‌ای هیئت‌مدیره هواوی، در کنفرانس Analyst Summit 2024 سخنرانی جالب‌توجهی انجام داد. او در هنگام ارزیابی سهم این شرکت در بازار راهکارهای هوش مصنوعی و شبکه، به نکاتی قابل تأمل، به‌ویژه درباره تحریم‌ها اشاره کرد.

ژیجون گفت وضعیت اقتصادی و ژئوپلتیک جهانی هنوز علیه این شرکت است. این عوامل به نفع چین نیست، زیرا ایالات‌متحده همچنان به فشار بر هواوی و سایر شرکت‌های چینی ادامه می‌دهد و رشد آن‌ها را محدود می‌کند.

با وجود این چالش‌ها، هواوی متوقف نمی‌شود و به بهینه‌سازی سبد محصولات خود و همچنین تقویت قدرت خود برای توسعه بهتر ادامه خواهد داد.

این سخنرانی همچنین نشان می‌دهد که این شرکت فناوری چینی روی مجموعه‌های صنعتی خود کار می‌کند و کسب‌وکار کاربرمحوری را توسعه داده است که شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، گوشی‌ها، خدمات ابری هواوی، انرژی دیجیتال، خودروهای هوشمند و پشتیبانی فنی می‌شود.

رئیس دوره‌ای هیئت‌مدیره هواوی می‌گوید این صنایع دائماً درحال رشد هستند و امکانات پیشرفته‌ای را باهم ترکیب می‌کنند که می‌تواند جدیدترین، هوشمندانه‌ترین و مؤثرترین تجربه را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان بیاورد. این شرکت زیربنایی قوی ساخته است که به آن کمک می‌کند حتی در سناریوهای نامطلوب نیز زنده بماند.

تحریم هواوی توسط ایالات‌متحده آمریکا

ایالات‌متحده در سال 2019 هواوی را تحریم و سناریوهای تجارت در بازار را برای این شرکت محدود کرد. پس از 5 سال مبارزه طولانی، این غول فناوری در سال 2023 با سری گوشی‌های میت 60 و چیپست 5G کایرین 9000s به بازار بازگشت.

هواوی به‌تازگی سری Pura 70 را نیز در چین با تراشه جدید Kirin 9010 معرفی کرده است که به‌نظر می‌رسد قدرتمندتر از نسل های قبلی خود است. گفته می‌شود این سری رقابت تنگاتنگی با گوشی‌های برندهای دیگر خواهد داشت.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان