«سلطان رمزارز» به ۲۵ سال زندان محکوم شد

سم بنکمن‌‌فرید، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق FTX، رسما به ۳۰۰ ماه یا ۲۵ سال زندان محکوم شد.

به گزارش اکونگار به نقل از زومیت، پس از کش و قوس فراوان، دادگاه سرانجام نتیجه‌ی نهایی پرونده‌ی سم بنکمن‌فرید را اعلام کرد. بنکمن‌فرید که زمانی به‌عنوان «سلطان رمزارز» شناخته می‌شد، باید به‌مدت ۳۰۰ ماه یا ۲۵ سال به زندان برود. حکم سنگین بنکمن‌فرید،‌ نتیجه‌ی هفت فقره جرم در پی فروپاشی صرافی بزرگ FTX است.

شاکیان پرونده از قاضی خواسته بودند که ۴۰ تا ۵۰ سال زندان در نظر بگیرد، اما او در نهایت گفت که بنکمن‌فرید ۲۵ سال زندانی خواهد شد. وکلای بنیان‌گذار FTX خواستار ۶٫۵ سال زندان شده بودند. برخی از تحلیلگران می‌گفتند که مدیرعامل ۳۲ ساله‌ی سابق FTX ممکن است ۱۱۰ سال زندانی شود.

فروپاشی FTX باعث ضرر هشت میلیارد دلاری کاربران این صرافی شد و بنکمن‌فرید امروز در دادگاه بابت این موضوع از مردم عذرخواهی کرد. قاضی لوئیس کپلن اعلام کرد بنیان‌گذار FTX درباره‌ی زمان آگاهی از ناپدیدشدن هشت میلیارد دلار سرمایه‌ی مشتریان، دروغ گفته است.

سم بنکمن‌فرید، FTX را در سال ۲۰۱۹ بنیان‌گذاری کرد و این صرافی در زمانی بسیار کوتاه به یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های حوزه‌ی رمزارز تبدیل شد. همکاران بنکمن‌فرید در جریان جلسه‌ی دادرسی گفتند که FTX عددها را دست‌کاری می‌کرد تا وضعیت صرافی را بهتر از آنچه که هست، نشان دهد.

هیئت‌منصفه‌ی دادگاه برای تعیین حکم سم بنکمن‌فرید تنها چهار ساعت زمان صرف کرد و کل این فرآیند با حضور قاضی کپلن انجام شد.

کپلن در جریان جلسات دادرسی به‌شدت با پاسخ‌های بنکمن‌فرید و طفره‌رفتن او به مشکل خورده بود و در جلسه‌ی پایانی گفت که در طول ۳۰ سال فعالیتش هرگز ندیده است که فردی در دادگاه به این شکل به سؤالات پاسخ دهد.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان