رتبه برتر کوکاکولا در رقابت ۳۹۶ شرکت آمریکایی

کوکاکولا در رقابت با ۳۹۶ شرکت آمریکایی در رتبه اول قرار گرفت، که عمدتا به دلیل استخدام، دستمزد و نمرات فرهنگی رای‌دهندگان بود.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای‌اقتصاد؛ در یک مطالعه جدید بر روی بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکا، کوکاکولا به عنوان بهترین مکان برای کار و رشد شغلی رتبه‌بندی شد.

گزارش شاخص فرصت‌های آمریکا در سال ۲۰۲۳، این شرکت را به عنوان بهترین مکان برای کارمندان و کارگران معرفی کرد. شاخص فرصت‌های شغلی آمریکا (AOI) پروژه مشترک مدرسه بازرگانی هاروارد، بنیاد خانواده شولتز، و موسسه برنینگ گلس است و کیفیت مسیرهای شغلی کارگران را در بزرگ‌ترین کارفرمایان در ایالات متحده در طول زمان ارزیابی می‌کند.

این شاخص شامل تجزیه و تحلیل ۳۹۶ شرکت آمریکایی در پنج حوزه کلیدی از جمله استخدام، حقوق، برابری ‌نژادی و جنسیتی، شیوه‌های ارتقا و فرهنگ در پنج سال گذشته است. در حقیقت شاخص فرصت‌های شغلی آمریکا ارزیابی می‌کند که شرکت‌های بزرگ آمریکا تا چه حد استعداد داخلی خود را برای هدایت عملکرد تجاری و رشد کارکنان فردی به حداکثر می‌‌‌رسانند.

این داده‌ها به تجربیات نزدیک به ۵ میلیون کارگر در ایالات متحده می‌‌‌پردازد که در شرکت‌های بزرگ در ایالات متحده کار می‌‌‌کردند. همچنین داده‌‌‌های دستمزد وب‌سایت Glassdoor و پروفایل‌‌‌ها و رزومه‌‌‌های کارگران بارگذاری شده در وب‌سایت‌‌‌هایی مانند لینکدین در تجزیه‌وتحلیل این مقاله کمک کردند.

در این رتبه‌بندی کوکاکولا در مجموع در رتبه اول قرار گرفت، که عمدتا به دلیل استخدام، دستمزد و نمرات فرهنگی رای‌دهندگان بود. با این حال، این غول موادغذایی در مقوله‌های برابری ‌نژادی و جنسیتی امتیاز کمتری کسب کرد.

لیزا چانگ، مدیر ارشد جهانی کوکاکولا، رتبه بالای آن را به فرصت‌های رشد ارائه‌شده توسط این شرکت نسبت داد. چانگ در این خصوص اظهار کرد: ما کارمندان را تشویق می‌‌‌کنیم تا تجربیات جدید کسب کنند، مهارت‌‌‌ها را ایجاد کنند و توسعه شخصی خود را از طریق تکالیف و پروژه‌‌‌های کوتاه‌‌‌مدت بارها و بارها در یک عملکرد، واحد تجاری یا جغرافیای متفاوت پیش ببرند.

او در ادامه خاطرنشان کرد: کوکاکولا همچنین با شرکای خود در کارخانه‌های بطری‌‌‌سازی برای سرمایه‌گذاری در مدارس تجاری و آموزش در محل کار در کارخانه‌‌‌های تولیدی و مراکز توزیع همکاری نزدیک دارد. این مطالعه نشان می‌دهد که شرکت کوکاکولا در مقایسه با رقیبش پپسی، تقریبا چهار برابر بیشتر احتمال دارد که افراد را در جایگاه‌های شغلی پردرآمد در داخل کشور استخدام کند.

دیگر شرکت‌هایی که در بین پنج شرکت برتر قرار گرفتند می‌توان به اسماکر شرکت صنایع غذایی آمریکایی، دبلیودبلیوگرینجر شرکت خوشه‌‌‌ای، گروه خدمات مالی PNC و سرویس نو اشاره کرد.

شرکت متا نیز در رتبه ششم قرار گرفت و از نظر برابری ‌نژادی و جنسیتی، فرهنگ و دستمزد امتیاز بالایی دریافت کرد. با این حال، امتیاز یک را برای شیوه‌های استخدام خود دریافت کرد، که به این حقیقت دامن می‌زند که آیا این شرکت در استخدام افراد بی‌تجربه یا کسانی که مدرک دانشگاهی ندارند، خوب عمل می‌کند یا خیر؟

پس از اخراج بی‌‌‌رحمانه و اقداماتی برای کاهش هزینه‌‌‌ها، متا از فهرست بهترین مکان‌‌‌های Glassdoor برای کار در ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ حذف شد. این در حالی است که قبل از سال ۲۰۱۱ هر سال در این فهرست قرار می‌‌‌گرفت.

شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله آمازون، مایکروسافت و سیل‌‌‌فورس نیز در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر AOI در سال ۲۰۲۳ قرار گرفتند. شرکت کاستکو برترین شرکت خرده‌فروشی در این لیست بود و در مجموع در رتبه ۹ قرار گرفت که از نظر عواملی مانند استخدام، ترفیعات و فرهنگ رتبه بالایی دارد. همچنین این گزارش نشان داد که کارگران کاستکو، حدود ۴۲‌درصد بیشتر از کارگران شاغل در شرکت تارگت - یکی از رقبای آن - طی سه سال در مشاغل خود باقی می‌مانند. 

شرکت کوکاکولا در بازار نوشیدنی‌های غیر‌الکلی فعالیت می‌کند و به خاطر نوشیدنی بی‌الکل میلیارد دلاری خود، کوکاکولا، شهرت دارد. از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، این شرکت که در سال ۱۸۹۲ تاسیس شد، حدود ۸۲۵۰۰ شریک در سراسر جهان را استخدام کرد. این شرکت جهانی متشکل از یک بخش شرکتی مستقر در آتلانتا و حدود ۳۰۰ شریک سازنده بطری در سراسر جهان است که بیش از ۷۰۰‌هزار نفر را در سراسر جهان در استخدام خود دارد و به ایجاد فرصت‌های اقتصادی برای جوامع محلی در سراسر جهان کمک می‌کند. کوکاکولا در پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۴۸۰۰ کارمند در شهر آتلانتا داشت.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان