اعلام ورشکستگی شرکت استارتاپی ۴۷ میلیارد دلاری

شرکت استارتاپی WeWork درنهایت روز دوشنبه درخواست حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ را در دادگاه فدرال نیوجرسی ارائه کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از دیجیاتو؛ شرکت استارتاپی WeWork با ارزش 47 میلیارد دلاری در سال 2019 که روی فضای کار اشتراکی و اجاره دفتر کار تمرکز داشت، درنهایت روز دوشنبه درخواست حمایت از ورشکستگی فصل 11 را در دادگاه فدرال نیوجرسی ارائه کرد.  

ارزش این شرکت طی مدت 4‌ سال، از 47 میلیارد دلار به چند میلیون دلار سقوط کرد. وی‌ورک با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که پرونده ورشکستگی محدود به دفاتر WeWork در ایالات‌متحده و کاناداست. طبق پرونده ورشکستگی، این شرکت بدهی حدود 10 تا 50 میلیارد دلاری دارد.

اعلام ورشکستگی WeWork هم‌زمان با سقوط ارزش بازار این استارتاپ

«دیوید تولی»، مدیرعامل WeWork، در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: «من عمیقاً از حمایت سهام‌داران سپاسگزارم. آن‌ها در کنار من هستند تا ساختار سرمایه‌گذاری را تقویت کنیم و بتوانیم در سریع‌ترین زمان مسائل را برطرف سازیم. ما همچنان متعهد به سرمایه‌گذاری در محصولات، خدمات و تیم کارمندان در سطح جهانی هستیم.»

شرکت WeWork  طی چند سال گذشته یکی از بدترین سقوط‌های استارتاپی را در تاریخ اخیر ایالات‌متحده تجربه کرده است. این شرکت که در سال 2019 حدود 47 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود، حالا در سقوط سختی قرار دارد.

هم‌زمان با همه‌گیری کرونا بسیاری از شرکت‌ها به‌صورت ناگهانی قراردادهای اجاره خود را کنسل کردند و شرایط سخت اقتصادی برای وی‌ورک رقم خورد.

در ماه آگوست خبرهایی در مورد احتمال ورشکستگی وی‌ورک مطرح شد و حالا این شرکت رسماً درخواست حمایت ورشکستگی خود را در فصل 11 قوانین آمریکا ارائه کرده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه