رقیب تازه اینستاگرام استارت زد

عرضه اپلیکیشن TikTok Notes که رقیب جدید اینستاگرام محسوب می‌شود، در هر دو پلتفرم اندروید و iOS آغاز شد.

به گزارش اکونگار به نقل از دیجیاتو؛ پس از انتشار شایعات مختلف درباره عرضه رقیب تیک تاک برای اینستاگرام، این شرکت بالاخره عرضه اپلیکیشن TikTok Notes را برای برخی کاربران در اندروید و iOS در دسترس قرار داد. کاربران در این اپلیکیشن می‌توانند تصاویر ثابت خود را به‌نمایش بگذارند. امکان استفاده از اکانت‌های فعلی تیک تاک نیز برای این سرویس جدید وجود دارد.

اگرچه تیک تاک هنوز رسماً عرضه TikTok Notes را اعلام نکرده است، اما براساس گزارش رسانه‌ها، این اپلیکیشن اکنون در نسخه کانادایی گوگل پلی و اپ استور در دسترس است. به‌نظر می‌رسد که تیک تاک عرضه‌ای تدریجی را برای اپ Notes در نظر گرفته که اتفاق عجیبی نیست.

TikTok-notes-screenshot-2-jpg.jpg_11zon

اپلیکیشن TikTok Notes برای رقابت با اینستاگرام منتشر شد

برخلاف نسخه اصلی اپلیکیشن تیک تاک، در فید TikTok Notes مجموعه‌ای از پست‌ها را در کنار یکدیگر مشاهده می‌کنید. البته انتظار می‌رود که با کلیک روی هر پست بتوانید به صفحه مخصوص به آن بروید و آن را به‌صورت تمام صفحه ببینید و در صورت دلخواه به آن پاسخ بدهید.

TikTok-notes-screenshot-1-jpg.jpg_11zon

اپلیکیشن تیک تاک نوتز شباهت‌های زیادی به اینستاگرام دارد. برای مثال، این برنامه نیز از فیدهای زمانی و الگوریتمی، کنترل‌های مختلف در بخش کامنت‌ها و سازوکار نواری (Carousel) برای نمایش تصاویر بهره می‌برد. همچنین ابزارهایی برای ویرایش آسان تصاویر در داخل خود برنامه وجود دارد، و می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی پست شما را ببینند. همچنین امکان پیش‌نویس‌کردن پست‌ها وجود دارد.

TikTok-notes-screenshot-3-jpg.jpg_11zon

برای دانلود TikTok Notes می‌توانید به وب‌سایت رسمی این برنامه مراجعه کنید تا بسته به سیستم‌عامل دستگاه خود به فروشگاه اپلیکیشن‌های همان پلتفرم هدایت شوید. همچنین می‌توانید مستقیم به صفحه این اپلیکیشن در گوگل پلی استور یا اپ استور اپل بروید.

TikTok-notes-screenshot-4-jpg.jpg_11zon

با توجه به اینکه اینستاگرام با معرفی بسیاری از قابلیت‌های تیک تاک در اپلیکیشن خود توانست توجه جوانان را دوباره به پلتفرمش جلب کند، حالا باید دید که پاسخ متقابل تیک تاک به این شرکت با استقبال کاربران مواجه خواهد شد یا خیر.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان