اختیارات رگولاتور رقابت انگلیس برای رام کردن شرکت‌های بزرگ فناوری

رگولاتور رقابت انگلیس براساس اختیارات جدیدی که از دولت دریافت می‌کند، از شرکت‌های بزرگ فناوری می‌خواهد دسترسی به داده‌ها را برای رقبای‌شان فراهم و ترویج محصولات خود را محدود کنند.

به گزارش اکونگار به نقل از مهر؛ اداره رقابت و بازارهای انگلیس (CMA) نظارت خود برشرکت‌های فناوری بزرگ مانند متا پلتفرمز، آلفابت، آمازون و اپل بیشتر را کرده است. تمایل این اداره برای نظارت بیشتر بر شرکت‌ها هنگام دخالت آن در فرآیند خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در سال گذشته آشکار شد. همچنین CMA اخیرا اعلام کرده مشغول بررسی معامله این شرکت با اوپن‌ای‌آی (سازنده چت جی‌پی‌تی) است.

طبق بیانیه CMA، سارا کاردل، رئیس این اداره در یک کنفرانس سیلیکون‌ولی خواهد گفت: روند جدید رقابت بازارهای دیجیتال تضمین می‌کند شرکت‌های فناوری نوآوری‌های جدیدی را عرضه می‌کنند که محصولات خارق‌العاده‌ای برای مصرف‌کنندگان می‌سازند.

او در بخشی از سخنرانی خود خواهد گفت: بررسی اسنادی که انجام می‌شود نه تنها برای نمایندگان پارلمان انگلیس بلکه برای شرکت‌های دیجیتال و طیف وسیع‌تری از سهامداران درباره روش عملکرد CMA شفافیت فراهم می‌کند. اداره رقابت و بازارهای انگلیس بیش از دو سال قبل، یک واحد بازارهای دیجیتال را ایجاد کرد و اکنون تحت قانونی که در پارلمان تحت بررسی است، این واحد اختیارات جدیدتری می‌یابد. CMA اعلام کرده است که به شرکت‌ها اجازه نمی‌دهد محصولات و سرویس‌های خود را بر رقبا ترجیح دهند و آنها را وادار می‌کند تا دسترسی بیشتری به داده‌ها و قابلیت‌ها برای رقبای‌شان فراهم کنند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان