دومین مرحله سرمایه‌گذاری شرکت «کران» در حوزه منابع انسانی

صندوق اثرگذاری کران در دومین مرحله از سرمایه‌گذاری خود در حوزه منابع انسانی، در شرکت سیستم‌های منابع انسانی سیمرغ سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از کارنگ؛ صندوق اثرگذاری اجتماعی کران یکی از اولین صندوق‎های سرمایه‎گذاری اثرگذار (Impact Investing Fund) در ایران است. این صندوق که در راستای سرمایه‌گذاری اثربخش اجتماعی تاسیس شده است، توجه ویژه بر اکوسیستم نوآوری داشته و بر حوزه‎هایی مثل تجارت الکترونیک، فناوری منابع انسانی و سلامت دیجیتال تمرکز کرده است.

سیمرغ دومین سرمایه‎گذاری صندوق اثرگذاری اجتماعی کران در حوزه فناوری منابع انسانی است؛ این مجموعه سابقا روی شرکت ایران‎تلنت در حوزه کاریابی و استخدام نیز سرمایه‎گذاری کرده است.

سیمرغ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‎افزاری در حوزه فناوری منابع انسانی است که بر اساس یک استاندارد توسعه داده‎شده منطبق بر بازار ایران، جهت مدیریت عملکرد کامل، جبران خدمات جامع، ارتقای افقی و گرید شخصی، گریدینگ شغلی، آموزش و یادگیری، مدیریت استعدادها و جانشین پروری و ارزیابی فرآیندها و نگرش‎های منابع انسانی راهکارهای مختلفی را توسعه داده است که منجر به افزایش بهره‎وری منابع انسانی درسازمان‎ها می‌شود.

مجموعه سیمرغ در مدت زمان کم حضور خود در بازار، توانسته است مشتریان سازمانی بزرگی را جذب کند؛ به گفته مجید فاضلی، مدیرعامل سیمرغ، «نرم‎افزار سیمرغ از استانداردی به نام ۳۴۰۰۰ استفاده می‎کند که تیمی ۷۰ نفره از استادان و متخصصان این حوزه بیش از ۱۰ سال روی آن کار کرده‎اند. این سیستم اکنون در بیش از ۱۸۰ شرکت بزرگ ایرانی اجرا و پیاده‎سازی شده و به نرخ رضایت بالای ۸۰‌درصد دست یافته است.»

مدیرعامل سیمرغ ادامه داد: «یکی از مسائل بسیاری از سازمان‎های ایرانی، نبود استانداردهای سیستم ارزیابی عملکرد و دادن پاداش‎ به کارکنان است که منجر به تبعیض و نارضایتی در این سازمان‎ها می‎شود. مدل‎های استاندارد مدیریت فرآیندهای ارزیابی و پاداش‎دهی، منجر به شفافیت مسیر شغلی و حرفه‌ای و روند ارتقای کارکنان می‎شود.»

هدی حسینی‎فر، مدیرعامل کران، پیرامون این سرمایه‎گذاری عنوان کرد: «صندوق در راستای ایجاد همگرایی و هم‎افزایی در زنجیره منابع انسانی تلاش دارد تا با سرمایه‎گذاری در این حوزه، بستری مناسب برای بهبود وضعیت اشتغال و رضایت شغلی برای کارجویان ایرانی فراهم آورد. در این راستا سیمرغ به عنوان اولین بازیگر حوزه مدیریت عملکرد کامل با فعالیت تخصصی در زمینه استانداردسازی روند ارزیابی و ارتقای شغلی شناسایی شده است. تیم چابک سیمرغ با مدل اختصاصی ارائه‎شده خود در مدت زمان کمی توانسته است خدمات خود را به شرکت‎های بزرگ و نامدار ایرانی ارائه دهد.»

مدیرعامل کران ادامه داد: «سرویس سیمرغ اکنون خدمات B۲B خود را به کسب‎وکارهای بزرگ ارائه می‎دهد و این جذب سرمایه قرار است ضمن ارتقای خدمات فعلی سیمرغ، بازار آن را به کسب‎وکارهای کوچک و متوسط (SME) نیز گسترش دهد.» صندوق اثرگذاری اجتماعی کران در سه سال اخیر در کسب‎وکارهایی مانند ایران‎تلنت، باسلام، رستک، یوز، ایرانکت و... سرمایه‎گذاری کرده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان