شناسه خبر: ۱۸۵۷
لینک کوتاه کپی شد

پیام شبانه فرزین به بازار دلار / پیش بینی قیمت دلار ۲۴ بهمن

فرزین‌دیشب در سومین گفتگوی تلویزیونی خود گفت: برای روز دوشنبه عرضه‌های جدیدتری خواهیم داشت و هم در عراق و هم در ترکیه، ارزهای جدیدتری را عرضه خواهیم کرد.

پیام شبانه فرزین به بازار دلار / پیش بینی قیمت دلار ۲۴ بهمن

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ بررسی بازار ارز تهران در دومین روز هفته نشان می دهد برخلاف تهران که به دلیل بارش شدید برف سرد شده بود، حال و هوای معاملات دلار داغ بود.

دلار هرات به سقف رسید

قیمت دلار هرات دیروز به سقف تاریخی خود رسید و همین امر موجب شد بازیگران ارزی تهران دل و جرات پیدا کنند و در یخبندان دست به خرید بزنند.

از سوی دیگر رشد نرخ حواله درهم و نرخ برابری درهم به دلار باعث شد سطح انتظارات برای دلار صعودی شود.

ناخدا با چوب جادویی به تلویزیون آمد!

همزمان با نوسانات افزایشی قیمت دلار محمد رضا فرزین، رئیس بانک مرکزی برای سومین بار از زمان آغاز ریاستش در ساختمان شیشه ای میرداماد به تلویزیون آمد.

عده ای از معامله گران دیشب به شوخی می گفتند ناخدا دوباره آمد تا با چوب جادویی خود نرخ سازی کند و آرامش را به بازار برگرداند.

پیام شبانه بانک مرکزی به بازار دلار

فرزین دیشب دوباره وعده داد: قیمت ها را کاهشی می دهیم. رئیس کل بانک مرکزی از راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا در اوایل هفته آینده خبر داد.وی افزود: گفته بودم این بازار نیمه اول بهمن ماه راه اندازی می شود اما متاسفانه به دلیل مشکلات زیرساختی هنوز این مرکز راه اندازی نشده است اما تلاش می کنیم تا اوایل هفته آینده مرکز مبادله ارز و طلا افتتاح شود.

فرزین همچنین تاکید کرد: برای فردا عرضه‌های جدیدتری خواهیم داشت و هم در عراق و هم در ترکیه، ارزهای جدیدتری را عرضه خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در پایان گفت: تلاش ما این است که تقاضا در بازار آزاد کاهش پیدا کند. مرکز مبادله را راه‌اندازی می‌کنیم که تمام نیازهای رسمی کشور در آن ارائه شود. بنابراین این که افرادی کار دیگری کنند، مصداق پولشویی است و قطعاً با آنها برخورد می‌کنیم.

برداشت معامله گران دلار از وعده و هشدار فرزین

عده ای از معامله گران دیشب می گفتند بخشی از وعده های فرزین تکراری است. این دسته از معامله گران معتقد بودند با خبر درمانی قیمت دلار اگر در کوتاه مدت کنترل شود در بلند مدت دوباره صعودی خواهد شد.

دسته ای دیگر باور داشتند با هشدار شبانه فرزین احتمالا نرخ دلار در روز جاری اصلاح شود.

البته از نگاه برخی از تحلیلگران بازار اگر امروز دوشنبه بازیگران ارزی تهران سیگنال صعود از هرات و درهم دریافت کنند کار فرزین برای کاهش قیمت ها دشوار خواهد شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر