قیمت طلا و سکه صعودی شد

همزمان با افزایش قیمت طلا در بازار جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار تهران نیز صعودی شد؛ به طوری که هم طلا و هم سکه در مرز ورود به کانال جدید قرار گرفتند.

به گزارش اکونگار به نقل از خبرآنلاین، قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار با افزایش ۱۳۳ هزار تومانی، در مرز ورود به کانال ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار گرفت. آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار ۳.۹ درصد گران شد و به ۳ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه سکه امامی هم نزدیک به یک میلیون تومان افزایش داشت و به این شکل، در مرز کانال ۴۲ میلیون تومان ایستاد. هر قطعه سکه امامی در آخرین معاملات بازار با افزایش ۲.۳ درصدی، ۴۱ میلیون و ۹۸۸ هزار تومان شد.

طلا در سرازیری کاهش قیمت/ فلز زرد تغییر کانال می‌دهد؟

بررسی روند بازار نشان می‌دهد که قیمت سکه که یک هفته قبل از کانال ۴۲ میلیون تومان پایین آمده بود، در این بازه زمانی همواره نزولی بوده است، اما در معاملات روز گذشته، تقریبا سد مقاومتی سکه شکسته شد و در مرز کانال جدید قرار گرفت.

در حال حاضر فعالان بازار طلا و سکه با توجه به روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد، روند تقاضا در بازار را رکودی و سقف معاملات را پایین می‌دانند. آنها با اشاره به اعتراض فعالان بازار طلا به اجرای سامانه جامع تجارت‌ می‌گویند، اعتصابات طلافروشان در هفته گذشته به رکود خرید و فروش در بازار طلا دامن زده است.

همچنین کارشناسان بازارهای مالی معتقدند با توجه به پیش‌بینی‌ها در خصوص افزایش قیمت طلای جهانی، روند قیمت‌ها در بازار طلا نسبت به رشد اونس جهانی طلا و روند رنج دلار هماهنگی خوبی دارد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان