شناسه خبر: ۱۳۶۷
لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی قیمت دلار امروز ۱۰ بهمن

سنگین‌ترین ریزش بورس سهامداران را به سمت بازار دلار می‌کشاند؟

فعالان بازار معتقدند وقوع انفجار در یکی از مراکز مهمات سازی وزارت دفاع در اصفهان موجب شد سطح تقاضا برای دلار در بازار پشت خطی دیشب زیاد شود.

سنگین‌ترین ریزش بورس سهامداران را به سمت بازار دلار می‌کشاند؟

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ «یک انفجار در اصفهان رخ داد که نصف جهان صدای آن را شنید»؛ این خلاصه ای از گفتگوی بازیگران بازار ارز تهران در روزهای اخیر است.

پس لرزه یک انفجار در بازار دلار

فعالان بازار معتقدند وقوع انفجار در یکی از مراکز مهمات سازی وزارت دفاع در اصفهان و ادعای های تازه که شب گذشته از سوی وال استریت ژورنال به نقل از مقام های آمریکایی و منابع آگاه منتشر شد موجب شد سطح تقاضا برای دلار  در بازار پشت خطی دیشب زیاد شود.

البته آمریکا در اولین واکنش به این ادعا اعلام کرده کههیچ نیروی آمریکایی در حمله به تاسیسات نظامی اصفهان دخالت نداشته است.

سیگنال وال استریت ژورنال به قیمت دلار 

وال استریت ژورنال مدعی شده که اسرائیل تاسیسات اصفهان را هدف حمله پهپادی قرار داده است.آن طور که این روز نامه نوشته حمله به اصفهان اولین عملیات اسرائیل در داخل ایران در دوره جدید نتانیاهو بوده است. 

پیام برجامی آمریکا به بازار دلار 

از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد ایران پیشنهاد ارائه شده برای بازگشت به توافق هسته‌ای را رد کرده و همه گزینه‌ها روی میز است.

شب گذشته خبرگزاری تسنیم به نقل از معاون وزیر خارجه آذربایجان از توقف همه فعالیت‎های دیپلماتیک سفارت این کشور در تهران خبر داد. بررسی ها نشان می دهد  پس از تیراندازی در سفارت باکو، سطح ریسک در معاملات پشت خطی افزایش یافت. عده ای از معامله گران می گفتند تنش های به وجود آمده بین تهران و باکو هم ممکن است موجب تقویت سطح انتظارات در بازار ارز شود.

با این حال افت روز شنبه نشان می‌داد که بازارساز از لحاظ قدرت عرضه در سطحی قرار دارد که بتواند مانع از رشد هیجانی اسکناس آمریکایی در آستانه دهه فجر شود.

سورپرایز قطر برای ایران 

عده ای از معامله گران با اشاره به ادعای های جدید درباره اتفاق رخ داده در اصفهان مدعی بودند که نرخ دلار در بازار امروز صعودی خواهد شد. با این حال کاهشی ها سعی داشتند اظهارات وزیر خارجه قطر در دیدار با امیر عبداللهیان را برجسته کنند. 

محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی وزیر خارجه قطر در دیدار با امیر عبداللهیان گفت: از دیدگاه ما اکنون فرصت مناسبی برای حل مشکلات مربوط به توافق وجود دارد. آمریکا یک سری پیام‌هایی در خصوص موضوعی که به طور غیرمستقیم به مذاکرات هسته‌ای مرتبط است، به ما داده تا به ایران منتقل کنیم.

معامله گران می گفتند باید منتظر ماند و دید قطر حامل چه پیامی برای تهران است و بازار نقدی چه واکنشی به این پیام نشان خواهد داد.

سنگین‌ترین ریزش بورس تهران / سهامداران وارد بازار دلار می شوند؟

روز گذشته سنگین‌ترین ریزش شاخص کل بورس تهران در سی ماه اخیر و یازدهمین ریزش سنگین در تاریخ بازار سرمایه ایران با افت ۵۸ هزار واحدی؛ با خروج بیش از ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان پول حقیقی، هفتمین خروج سنگین پول در تاریخ بازار سرمایه‌ ایران ثبت شد.

برخی از  بازیگران ارزی با اشاره به این اتفاق می گفتند این احتمال هم وجود داردکه عده ای از سهامداران برای حفظ دارایی خود وارد بازار دلار شوند و به تبع آن نرخ دلار مسیر رشد را دنبال کند. 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر