غول سابق رمزارزها در یک قدمی حبس ابد

بنیان‌گذار شرکت اف‌تی‌ایکس که در زمینه تبادل رمزارزها فعالیت می‌کرد، در روز پنجشنبه (۱۱ آبان) در تمام موارد اتهامی گناهکار شناخته شد.

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ بنکمن فرید به سرقت اموال مشتریان در شرکت ورشکسته اف‌تی‌ایکس متهم شده بود که یکی از بزرگترین فسادهای مالی در آمریکا محسوب می‌شود. ارزش اف‌تی‌ایکس پیش از ورشکستگی ناگهانی در سال گذشته میلادی، حدود 32 میلیارد دلار برآورد شده بود.

دادگاه فدرال منهتن آمریکا سم بنکمن فرید را در تمامی هفت مورد اتهامی، مجرم شناخته است؛‌ طبق گزارش‌ها، این غول سابق ارزهای دیجیتال 8 میلیارد دلار از اموال مشتریانش را به جیب زده است.

بنکمن 31 ساله که زمانی فردی محبوب در دنیای رمزارزها بود،‌ اکنون به جمع افرادی مانند «جردن بلفورت» - معروف به گرگ وال‎‌استریت پیوسته - که به ارتکاب جرائم مالی بزرگ محکوم شده‌اند.

این احتمال وجود دارد که رأی نهایی دادگاه سم بنکمن فرید، منجر به حکم ده‌ها سال زندان برای او شود.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت کوین در روز جمعه (12 آبان) از 34 هزار و 124 دلار تا 34 هزار و 940 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 3 بعدازظهر به وقت ایران، بیش از 34 هزار و 250 دلار معامله شده است. همچنین تغییر قیمت بیت‎کوین طی 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت این رمزارز بیش از 1100 دلار کاهش یافته است. حجم معاملات بیت‌کوین طی 24 ساعت اخیر 19 میلیارد و 95 میلیون دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 1779 تا 1804 دلار نوسان داشته است. تغییر قیمت اتریوم طی 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت این رمزارز بیش از 40 دلار کاهش یافته است. حجم معاملات اتریوم طی 24 ساعت اخیر 8 میلیارد و 14 میلیون دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه