بیت کوین، انتخاب غول بازی‌سازی جهان

شرکت انیموکا برندز (Animoca Brands)، غول بازی‌های رمزارزی و سرمایه‌گذار در متاورس، از برنامه‌های جدیدش برای راه‌اندازی اولین توکن متاورسی در نوع خود در شبکه بیت ‌کوین، از طریق یکی از شرکت‌های تابعه خود و با استفاده از پروتکل اوردینالز (Ordinals)، خبر داد.

به گزارش اکونگار به نقل از رمزارز نیوز، استودیوی بازی‌سازی Darewise Entertainment، معروف به Life Beyond Studios که یکی از زیرمجموعه‌های انیموکا برندز است، در نظر دارد یک اکوسیستم متاورس جامع را در شبکه بیت کوین و با استفاده از پروتکل اوردینالز بسازد. اوردینالز پروتکلی است که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های NFTمانند را در بلاکچین بیت کوین ثبت کرده و توکن‌های BRC-20 را در این شبکه ایجاد کنند.

طرح متاورسی این استودیو شامل بازی، ادغام برند، تجربیات دنیای واقعی و موارد دیگر است. به این ترتیب، این پروژه به عنوان یک بازی متاورسی NFTمحور، اولین بازی‌ای خواهد بود که توکن متاورسی مبتنی بر بیت ‌کوین را برای دارایی‌های درون‌بازی، زمین‌های مجازی و موارد دیگر، پیاده‌سازی می‌کند.

برای ایجاد این توکن متاورسی در شبکه بیت کوین، Darewise با Horizen Labs همکاری خواهد کرد، شرکتی که به توسعه قرارداد هوشمند و استراتژی پروژه ارز دیجیتال ایپ کوین (APE) کمک کرده بود.

در همین راستا، رابی یونگ، مدیرعامل انیموکا برندز، گفت: من بسیار هیجان‌زده هستم که استودیوی Life Beyond ما در استفاده از پروتکل اوردینالز بیت کوین پیشگام باشد.

بنجامین چاربیت، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل شرکت Darewise Entertainment هم گفت: ما هنوز در مراحل اولیه هستیم، اما پتانسیل بیت کوین برای تبدیل شدن به چیزی بیش از یک ذخیره ارزش، بسیار زیاد است.

لازم به ذکر است که انیموکا برندز یک بازیگر اصلی در فضای متاورس است که در صدها شرکت و پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.

دیدگاه